No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hrachovská samospráva vynovuje kultúrny dom

V Hrachove zrekonštruovali podlahu v sále kultúrneho domu a v súčasnosti prebieha obnova sociálnych zariadení na jeho prízemí. Pre Rimava.sk to uviedol hrachovský starosta Ondrej Knechta. „V sále máme úplne novú podlahu. Tie sociálne zariadenia pri nej nemáme dokončené, ešte je na to potrebný týždeň. V marci a apríli sa nič kvôli korone nerobilo,“ doplnil.

Článok pokračuje pod reklamouHrachovský starosta poukázal na to, že po zrealizovaní týchto prác nebudú musieť obyvatelia obce organizovať napríklad svadby niekde inde. „Predtým museli zháňať iné zariadenia a cestovať niekam, čo bolo zlé. Budú to už mať tu na slušnej úrovni,“ uviedol s tým, že samospráva investuje do kultúrneho domu z vlastných zdrojov. Rekonštrukciu podlahy v sále vyčíslil na niečo vyše 15 800 eur. „Už sa tam konali súkromné spoločenské akcie a ľudia si to veľmi pochvaľovali. Je to tam aj vymaľované, je to celkovo krajšie, živšie, veselšie,“ poznamenal Knechta.

Odhaduje, že obnova sociálnych zariadení na prízemí bude stáť okolo 6 tis. eur. Pripomenul, že v kultúrnom dome majú aj iné sociálne zariadenia. „Chceme pokračovať aj v rekonštrukcii dalších sociálnych zariadení. Realizujeme to po častiach. Uvidíme, či sa teraz budú otvárať škôlky, lebo aj tam chceme na jednom poschodí robiť sociálne zariadenia. Ak by ich otvorili, začneme rekonštruovať sociálne zariadenia na hornom poschodí kultúrneho domu,“ načrtol zámery starosta Hrachova.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google maps


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross