No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ľuďom prekáža častý vjazd áut do cintorína, Hazucha navrhol riešenie

RIMAVSKÁ SOBOTA – Častý vjazd áut do areálu cintorína v Rimavskej Sobote prekáža ľuďom. Ako povedal poslanec Ivan Hazucha na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva, ľudia si tam robia doslova preteky. Na tento problém upozorňovali poslanci už na májovom zasadnutí. 

Článok pokračuje pod reklamou


“Dostali sme sťažnosti ľudí na dosť neohľaduplné jazdenie v cintoríne súkromnými autami. Povolený vstup majú ZŤP, no jazdia tam väčšinou iné autá. Sú dosť neohľaduplné,” povedal Hazucha.

Ako ďalej priblížil, situáciu by vyriešilo to, keby sa urobila brána do cintorína na diaľkové ovládanie. “To by si vedel obsluhujúci personál otvárať a zatvárať na diaľku. Na bránu by sme vyvesili telefónne čísla na personál, ktorý by vedel otvoriť bránu na diaľku pre vjazd ZŤP ľudí. Dá sa to vyriešiť pomerne lacno a ľudia by boli spokojní, že počas pohrebu by si nerobili preteky,” konkretizoval poslanec. 

Na májovom zasadnutí na tento problém upozornil Roman Vaľo z poslaneckého klub Odvážme sa zrýchliť. „Súčasný stav podľa vyjadrenia občanov už začína byť nebezpečný, pretože osobné motorové vozidlá pohybujúce sa po komunikáciách cintorína ohrozujú chodcov. V mnohých prípadoch vozidlá vstupujú do areálu neoprávnene, keďže neprevážajú osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, nemajú označenie ZŤP a ani nezabezpečujú obsluhu, respektíve údržbu hrobových miest,“ uviedol Vaľo.

K veci sa vtedy vyjadril aj riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. „Ja tam však neviem postaviť pracovníka, aby dohliadal a kontroloval preukazy. Jedine, že by tam častejšie zasiahla polícia, aby tam ľudia prestali jazdiť. Dokonca sa stalo, že nám tam umývali aj autá,“ podotkol riaditeľ.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross