No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto zrekonštruuje cesty a chodníky v niekoľkých lokalitách

28. júna 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Ďalším bodom dnešného (28. 6.) zasadnutia mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rimavskej Sobote, bolo prijatie návrhu na navýšenie úveru, z ktorého finančné prostriedky budú určené na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov.

O obnove miestnych komunikácií MsZ rokovalo už v minulom mesiaci. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, MsZ koncom mája schválilo treťou zmenou rozpočtu financovanie obnovy miestnych komunikácií vo výške 165-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Ale vzhľadom k tomu, že financovanie všetkých navrhovaných rekonštrukcií v zmysle predpokladaných hodnôt zákaziek nebude možné zrealizovať za uvedenú sumu, bol na dnešnom MsZ predložený návrh na prijatie úveru vo výške viac ako 257-tisíc eur s dobou splácania do konca roka 2032.

Ako na zasadnutí uviedol vedúci ekonomického odboru z Mestského úradu Rimavská Sobota Miroslav Bielak, na základe predbežnej dohody so Slovenskou sporiteľnou by bol tento úver poskytnutý dodatkom už k úveru, ktorý bol mestu schválený v hodnote viac ako 878-tisíc eur. „Zostali by tie isté podmienky,“ doplnil.

Z finančných prostriedkov budú zrekonštruované miestne komunikácie v nasledovných lokalitách: ul. Cukrovarská, ul. Malohontská, ul. Jánošíková, Sídlisko Rimava, ul. Pavla Dobšinského, ul. Rybárska, ul. V. Clementisa, ul. Rožňavská – parkoviská, Sobôtka, Ul. K. Mikszátha, prepojenie ul. Gorkého a ul. Daxnerova, ul. Putru a parkovisko a chodník na ul. P. Dobšinského.

Na prijatí návrhu na navýšenie úveru sa jednohlasne zhodli 14 prítomní poslanci.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross