No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Mestské zastupiteľstvo skončilo predčasne, väčšina poslancov odišla z rokovania

Mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote, ktoré sa dnes popoludní niekoľko hodín zaoberalo návrhom a úpravou rozpočtu na rok 2012, skončilo predčasne po tom, ako z rokovania odišla väčšina poslancov. Rokovaciu sálu opustili, keď primátor Jozef Šimko stiahol z rokovania návrh rozpočtu. Primátorovi sa nepáčilo, že pôvodný rozpočet poslanci výrazne pozmenili, keď schválili procedurálny návrh šéfa ľavice, Jána Végha. Podľa primátora je jeho rozpočet dobrý a ručí zaň, až kým ho poslanci nerozbijú.

Poslanecký návrh rozpočtu, s ktorým prišiel Végh, bol postavený na úspore financií vo viacerých oblastiach. Z ušetrených paňazí plánovali poslanci vytvoriť rezervný fond v sume viac ako 530 tisíc eur, ktorý by slúžil najmä na financovanie aktuálnych potrieb mesta. V návrhu sa počítalo s radikálnym šetrením pri vydávaní mestských novín Gemerské zvesti a Gömöri Hírlap, vo futbale a v niektorých investičných oblastiach. Poslanci stopli úver na dopravné ihrisko aj investíciu do 50 metrového bazénu na Kurinci. Podľa primátora Šimka by sa týmto mesto vrátilo do obdobia 2002 až 2010 a nastane stagnácia. Po takýchto úpravách rozpočet primátor stiahol. Poslanci následne odišli z rokovacej sály a zastupiteľstvo nebolo uznášania schopné. Keďže sa poslanci do 30 minút nevrátili a počet poslancov stále nepostačoval ku rokovaniu, primátor ho preto ukončil. Zasadnutie bude pokračovať 2. mája.

Rozpočet mesta na rok 2012 bol pôvodne navrhnutý ako prebytkový. Bežné príjmy mali predstavovať viac ako 11 350 tis. eur, výdavky takmer 11 200 tis. eur.

.

Dolnené 25. apríla o 9.10 hod.

Návrh rozpočtu je zo zákona uverejnený niekoľko dní pred rokovaním na oficiálnej stránke mesta.

.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross