No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na futbalovom štadióne v Hajnáčke zrekonštruujú zázemie. Obec dostala dotáciu od futbalového zväzu

15. novembra 2022 | | |  | 
Foto ilustračné. FC 98 Hajnáčka – mládežnícky tím (foto: Ivan Poprocký)

HAJNÁČKA – Obec Hajnáčka získala dotáciu od Slovenského futbalového zväzu. Investuje ju do zveľadenia zázemia futbalistov na obecnom štadióne.

Budova na obecnom štadióne, v ktorej sa nachádzajú šatne, miestnosť pre rozhodcov či sociálne zariadenia, dostane nové okná a dvere. Ako povedal starosta obce Ivan Poprocký, k dotácii vo výške 12-tisíc eur pridala obec 4-tisíc eur ako spolufinancovanie.

Článok pokračuje pod reklamou


„Bola vyhlásená výzva EURÁ z EURA. V Rimavskosobotskom okrese sme uspeli my a aj iné kluby,“ povedal starosta obce s tým, že do konca roka by výmenu okien a dverí chceli realizovať. „V budove sú štyri šatne, klubovňa, rozhodcovská miestnosť, sociálne zariadenia a skladové priestory. Na poschodí sú ubytovacie priestory, kuchynka a tiež sociálne zariadenia,“ dodal. Objekt je vo vlastníctve obce, čiže investujú do vlastného majetku.

Hajnáčka aktuálne hrá v 5. lige Juh, jesennú časť ukončili na predposlednom mieste. „Budeme sa snažiť, aby sme jarnú sezónu začali lepšie. Samozrejme, aj mládežnícke mužstvá U13, U15 a U19 sú v krajských súťažiach,“ zhodnotil Ivan Poprocký, podľa ktorého je pre obec s cca 1 150 obyvateľmi udržiavať tradíciu futbalu náročné. „Sme v pocovidovom období, ani sponzori, podnikatelia nemajú toľko finančných prostriedkov, aby nás sponzorovali tak, ako predtým. Je to ťažšie aj pre nich,“ dodal na záver.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross