No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Hlavnom námestí vymenia osvetlenie, nové pribudne aj na futbalovom ihrisku

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hlavné námestie v Rimavskej Sobote sa dočká nového osvetlenia. To pribudne aj na futbalovom ihrisku.

„Obidve akcie budú financované z rozpočtu mesta Rimavská Sobota. Dodávateľ začne s prácami hneď, ako mu bude dodaný materiál potrebný k realizácii výmeny a obnovy osvetlenia,“ uviedol pre Rimava.sk Štefan Szántó, prednosta MsÚ.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej vyplýva zo zverejnenej zmluvy, predmetom zákazky je výmena historických svietidiel na Hlavnom námestí. „Stavebno-technické práce zahŕňajú demontáž starých stĺpov, dodávku a montáž nových stožiarov a LED svietidiel, elektroinštalačné a stavebné práce, revíziu el. zariadenia a dodávky materiálu,“ špecifikovali v zmluve. Ako z nej ďalej vyplýva, za výmenu osvetlenia na námestí mesto zaplatí takmer 15-tisíc eur s DPH.

Na rekonštrukciu osvetlenia na futbalovom ihrisku pôjde z mestskej kasy takmer 36-tisíc eur s DPH. „Predmetom zákazky je rekonštrukcia osvetlenia na existujúcich stĺpoch pri futbalovom ihrisku s umelou trávou v meste Rimavská Sobota,“ uviedli vo zverejnenej zmluve. Rekonštrukcia podľa nej zahŕňa demontáž pôvodných LED svietidiel, montáž nových svietidiel, revíziu a digitálne nasvietenie ihriska. „Súčasťou diela sú všetky náklady vrátane dodávky materiálu, dopravy, stavebných prác a montáží,“ dodali.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross