No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na vyplácanie sociálnych dávok v R. Sobote dohliada polícia. Pošta sprísnila opatrenia a vpúšťajú iba ľudí v rúškach

Ak sa chystáte v týchto dňoch navštíviť pobočku Slovenskej pošty, rátajte s väčším počtom ľudí. Od dnes, 18.marca do 27. marca 2020, teda spolu 10 dní, bude pošta vyplácať sociálne dávky obyvateľom do vlastných rúk na pobočkách alebo priamo na adresu. Ako ďalej informuje hovorkyňa Slovenskej Pošty Eva Rovenská, prísnejšie opatrenia prijali z dôvodu obáv šírenia koronavírusu, najmä pri veľkom počte zákazníkov. Na ich dodržiavanie od rána dohliada aj polícia. Do priestorov pošty vpúšťajú iba tých, ktorí majú na tvári ochranné rúško alebo inú ochranu tváre ako napríklad šál, či šatku. Pošta ďalej vyzýva obyvateľov, aby pri preberaní sociálnych dávok zodpovedne a dôsledne dodržiavali opatrenia.

Článok pokračuje pod reklamouNakoľko pošta v najbližších dňoch očakáva zvýšenú návštevnosť z dôvodu vyplácania sociálnych dávok, odporúča ostatným zákazníkom, aby zvážili návštevu pobočky pošty v inom termíne. V prípade vysokej vyťaženosti pobočky zamestananci pošty podľa Rovenskej požiadajú ľudí, aby počkali mimo pobočky, teda pred budovou pošty. "Občania si môžu prísť na poštu pre dávky kedykoľvek v priebehu 10-tich dní v čase otváracích hodín, nie je nevyhnutné prísť okamžite v prvý deň výplaty sociálnych dávok," uvádza.

Zákazníkom, ktorí sú v karanténe nebudú sociálne dávky vyplácať priamo do vlastných rúk. "Zákazník môže počkať na prebratie sociálnej dávky do času, kedy ukončí karanténu, respektíve kým sa situácia upokojí," zdôrazňuje Rovenská s tým, že žiadajú zákazníkov, ktorí sú v karanténe, aby na svojej schránke alebo na zvončeku čitateľne túto skutočnosť uviedli a upozornili na to doručovateľa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross