No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O post šéfa MsBS má záujem desať uchádzačov

3. augusta 2011 |  | | |

O miesto konateľa či konateľku Mestskej bytovej správy (MsBS) s.r.o. má záujem desať uchádzačov. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil prednosta mestského úradu Štefan Szántó, ktorý je zároveň predsedom výberovej komisie. „Dnes sa zišla výberová komisia. Otvárali sa obálky a všetkých desať uchádzačov splnilo podmienky,“ povedal pre Rimava.sk dopoludnia Szántó, podľa ktorého záujemcov pozývajú na pohovor, ktorý sa uskutoční 24. augusta. Ako poznamenal, všetkých vyhodnotia, obodujú a predložia návrh do valného zhromaždenia MsBS, ktorú tvoria rimavskosobotskí poslanci. „Nečakal som toľko záujemcov,“ priznal prednosta. Podmienkou bolo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Záujemcovia tiež museli predložiť koncepciu činnosti obchodnej spoločnosti Mestskej bytovej správy.

Rimavskosobotská samospráva hľadá nového konateľa či konateľku (MsBS) s.r.o. Už približne mesiac. Bývalý konateľ MsBS Svetozár Müller požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov. V polovici apríla bol Müller z rovnakých dôvodov odvolaný aj z pozície výkonného riaditeľa. Mestská bytová správa má dvoch konateľov, okrem  Müllera je ním aj primátor mesta Jozef Šimko.

Spoločnosť Mestská bytová správa vznikla v januári 2001  ako spoločnosť s jediným vlastníkom, Mestom Rimavská Sobota. Hlavným predmetom podnikania spoločnosti je správa bytového a nebytového fondu, obstarávanie služieb spojených s bývaním, správa nehnuteľnosti mesta  a poskytovanie ubytovacích služieb. MsBS, s.r.o. spravuje približne 1 600 bytov v osobnom vlastníctve a viac ako 150 nájomných bytov. Súčasťou výkonu správy je aj zabezpečovanie ubytovacích služieb v mestskej ubytovni na ulici Gorkého. Zároveň spravuje majetok mesta, objekty nebytového charakteru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross