No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec sa dočkala zmodernizovania a doplnenia verejného osvetlenia

Zdroj: Zlata Kaštanová/obec Klenovec

V obci Klenovec vymenili a zmodernizovali verejné osvetlenie. Hlavným cieľom bolo upraviť jeho technický stav a zlepšiť energetickú hospodárnosť, teda ušetriť peniaze. Na svojom Facebooku o tom informovala starostka obce Zlata Kaštanová.

Do verejného osvetlenia nainštalovali LED svietidlá, ktoré majú vysoký svetelný výkon, dlhšiu životnosť a najmä nízku spotrebu, čím sa zvyšuje úspora. Vymenili celkovo 245 kusov a bolo doplnených 42 kusov svietidiel.

Článok pokračuje pod reklamou


Zdroj: Zlata Kaštanová/obec Klenovec

„Zmodernizovaný systém by mal spĺňať podmienky úsporného, moderného, dlhodobo funkčného, regulovateľného a ekologického osvetlenia,“ uviedla Kaštanová.

Svietidlá rozmiestnili podľa spôsobu ich využitia, hustoty osídlenia a hustoty premávky a doplnili ich aj na tmavé miesta v obci. Úspora by sa mala podľa Kaštanovej prejaviť vo vynakladaných prostriedkoch na energie a na údržbu starých neónových svietidiel. Ročne by mali teraz ušetriť 7-tisíc eur.

Kaštanová dúfa, že výmena osvetlenia pomôže zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky, znížiť kriminalitu a zvýšiť kvalitu života obyvateľov. Celú výmenu zabezpečovali traja zamestnanci obecného úradu.

Ako už v minulosti uviedol Michal Píš, ktorý má v obci na starosti projekty a verejné obstarávanie, v priebehu tohto roka potrebných takmer 14-tisíc eur na opravu osvetlenia našli v rezervách obce. Ďalšie dve splátky budú spolu vo výške okolo 16-tisíc eur.

Zdroj: Zlata Kaštanová/obec Klenovec


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross