No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Píšete nám: Odpad pri kontajneri nevyniesli od jari. Kto je za to zodpovedný?

31. októbra 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Pred niekoľkými dňami nás s prosbou kontaktoval občan. Už niekoľko mesiacov, približne od jari, leží pri kontajneri na komunálny odpad hromada papiera a škatúľ.

„Už neviem, komu napísať. Napísal som aj TSM, oni to preposlali do Brantneru, ale nič sa s tým neudialo. Stále prší na tie krabice a už upadávajú do seba. Dnes ráno zas vynášali smeti a zas tam nechali krabice, kontajner "zaparkovali" na parkovacie miesto pre autá...,“ napísal nám pred niekoľkými dňami občan. Škatule sa ocitli vedľa kontajnera zrejme preto, lebo ten, kto ich tam dával, nechcel zaplniť celý kontajner na komunálny odpad.

Článok pokračuje pod reklamou


Kontaktovali sme Technické služby mesta aj spoločnosť Brantner. Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta s tým nemajú nič spoločné – oni totiž vyvážajú len komunálny odpad, separovaný odpad má na starosti Brantner.

Modrý kontajner na papier sa však v mieste, kde boli škatule vyhodené, nenachádza. A preto je pochopiteľné, že Brantner na dané miesto nechodí. Ako sme sa dozvedeli, Brantner nemá uzatvorenú zmluvu pre daný areál, a preto odtiaľ odpad nevyváža. Po tom, čo sme ich kontaktovali a upozornili na problém, sa však rozhodli vyjsť v ústrety a vyhodené škatule vyvezú, aj keď to podľa nich nespadá do ich kompetencie. K vývozu by malo dôjsť dnes.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross