No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci dnes opäť zasadnú do lavíc, rokovať budú o budove bývalého internátu či o kofinancovaní projektu

28. júna 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rimavskej Sobote dnes (28. 6.) budú opäť zasadať. Pôjde o posledné rokovanie pred letnou prestávkou. Zasadnutie sa začína o 14:00 hod. v budove bývalého Župného domu.

Poslanci začnú program bodom o dlhotrvajúcom probléme - riešenie budovy bývalého internátu na Školskej ulici. Poslanci by mali prijať konečné rozhodnutie, čo sa s budovou stane. Ďalej primátor Jozef Šimko predloží návrh na poskytnutie úveru pre mesto na obnovu miestnych komunikácií.

Článok pokračuje pod reklamou


V ďalšom bode je navrhnutá štvrtá zmena rozpočtu, ktorú predloží primátor Šimko. Poslanci sa budú zaoberať aj majetkovoprávnymi otázkami, plánom kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra za druhý polrok, správou o kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra, či správou o plnení rozpočtu mesta k 30. aprílu.

V rámci informatívnych správ si poslanci vypočujú stav o naplnenosti materských a základných škôl v Rimavskej Sobote za školský rok 2021/22 či informáciu o predaji dreva. Samospráva sa chce taktiež zapojiť do projektu Digitálne mesto a otvorené dáta v správe mesta a poslanci budú schvaľovať kofinancovanie projektu. Posledným bodom bude návrh na schválenie prevádzkových hodín stravovacích zariadení a bufetov v rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross