No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci mestského zastupiteľstva rozhodli, čo sa stane s budovou bývalého internátu

28. júna 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na dnešnom (28. 6.) zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) poslanci opäť rokovali o budúcnosti budovy bývalého internátu na Školskej ulici.

„Tu často spomínaný stav, že je obývaný neprispôsobivými osobami spôsobuje to, že nám objekt chátra oveľa rýchlejšie a spôsobuje znižovanie kvality bývania obyvateľov na Rožňavskej ulici. Preto bolo navrhované, aby sa objekt zakonzervoval do doby, kým sa nenájde rozumné riešenie," vyjadril sa poslanec a člen poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť Roman Vaľo.

Článok pokračuje pod reklamou


Pokračoval s tým, že predbežný investičný náklad, ktorý je odhadovaný v sume 40-tisíc eur, nepokladá za vyhodené peniaze. "Tých 40-tisíc eur nám zachráni oveľa väčšie hodnoty do budúcna, ak by sme sa rozhodli ten objekt prebudovať na akúkoľvek inú alternatívu."

"Vy teda navrhujete zakonzervovať budovu. Tak ju zakonzervujeme a zároveň teda určíme, ja neviem, buchnem že 10-tisíc eur na štúdia," reagoval primátor mesta Jozef Šimko.

Poslanec Vaľo za klub Odvážme sa zrýchliť predložil pozmeňujúci návrh pôvodného uznesenia v nasledujúcom znení: Mestské zastupiteľstvo za a) schvaľuje zakonzervovanie budovy, za b) Mestské zastupiteľstvo ukladá Mestskému úradu vykonanie prieskumu trhu za účelom prípravy štúdia realizovateľnosti na rozdelenie budovy za účelom vybudovania objektu na poskytovanie kombinácii sociálnych služieb – byty pre dôchodcov, zariadenie pre seniorov, zriadenie opatrovateľskej služby, rehabilitačné stredisko, domov sociálnych služieb a denný stacionár.

Článok pokračuje pod reklamou


Po viac ako hodinovej diskusii odzneli aj často skloňované alternatívy na prebudovanie bývalého internátu na ulici Školskej - byte pre mladé rodiny s deťmi, domov dôchodcov, predaj budovy, predaj budovy po častiach, jej zrekonštruovanie a následný prenájom, zbúranie a vybudovanie oddychovej zóny na pôvodnom mieste či zakonzervovanie.

Poslanci mestského zastupiteľstva napokon väčšinovým podielom schválili pozmeňujúci návrh pôvodného uznesenia na návrh klubu Odvážme sa zrýchliť. Budova bývalého Domova mládeže bude zakonzervovaná.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross