No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prvá zmena v zastupiteľstve počas starostovania Polóniovej

V zložení Obecného zastupiteľstva v Rimavskej Bani nastáva zmena. Mandátu sa začiatkom apríla vzdal Pavel Hanuska, ktorý sa stal zamestnancom obce. Pre Rimava.sk to uviedla starostka Elena Polóniová. Poznamenala, že funkcia poslanca je nezlučiteľná s pozíciou zamestnanca obce, v ktorej bol zvolený. „Tak sme prišli o aktívneho poslanca, ale získali sme odborne zručného pracovníka. Verím, že bude rovnako zanietený pre spoločné ciele, ako keď bol poslancom obecného zastupiteľstva,“ dodala Polóniová.

Článok pokračuje pod reklamouPavel Hanuska získal v komunálnych voľbách na jeseň 2018 tretí najvyšší počet hlasov spomedzi poslancov v Rimavskej Bani. Na jeho miesto nastúpi Ján Koreny. Ten má zložiť sľub 20. mája. Hanuska sa o dôveru voličov uchádzal ako kandidát SNS, Koreny kandidoval za Progresívne Slovensko. „Janko je náš dlhoročný, skúsený dobrovoľný hasič, ktorý sa vždy ochotne podieľal na organizácii športového či spoločenského života v obci,“ povedala starostka Elena Polóniová.

V predchádzajúcom volebnom období nenastala žiadna rošáda v zložení zastupiteľstva. Vtedy tvorili poslanecký zbor v Rimavskej Bani piati zástupcovia občanov, v tom aktuálnom volebnom období je ich už sedem. Poslanecký mandát v obci ďalej vykonávajú: Jana Alcnauerová, Natália Dovalová, Vladimír Foľk, Ján Kubaliak, Ľubomír Olšiak a Peter Rapčan. Polóniová sedí v kresle starostky druhé volebné obdobie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross