No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota doručuje rozhodnutia o miestnych daniach, v Tornali majú odklad splátok

Koronakríza prišla v čase, kedy samosprávy mali v pláne posielať rozhodnutia o miestnych daniach a poplatkoch. Okolité mestá sa k tomuto nezanedbateľnému príjmu samospráv postavili každé inak. Zatiaľ čo v Rimavskej Sobote doručujú tieto rozhodnutia a prijímajú platby, v Tornali to riešia odkladom splátok.Ako Rimava.sk informoval Ladislav Miroslav Bielak, vedúci ekonomického odboru na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote, rozhodnutia o miestnych daniach a poplatkoch priebežne doručujú, pričom tie posledné by mali byť doručené tento týždeň. „Rozhodnutia postupne posielame, ale vzhľadom na túto situáciu ich neposielame do vlastných rúk, ale prostredníctvom listu s doručením od Slovenskej pošty do poštových schránok obyvateľov,“ ozrejmil Bielak. Podľa jeho slov však nepristúpili na odklad za zaplatenie daní a poplatkov. Ako však avizoval, občanov žiadajú, aby prednostne uhradili poplatky bezhotovostným platobným stykom. „V rozhodnutiach sú aj informácie o tom, že v prípade doručenia nejakých potvrdení môžu tieto dodatočné doklady posielať na email-y uvedené v liste,“ podotkol s tým, že takto chcú docieliť čo najmenší osobný kontakt.

V Tornali môžu občania využiť odklad splátok až do júla

V Tornali vedenie mesta pristúpilo vzhľadom na situáciu k odloženiu doručovania rozhodnutí o miestnych daniach a poplatkoch. Ako ďalej Rimava.sk informovala hlavná kontrolórka mesta Erika Győrfiová, v zmysle tohto rozhodnutia daň z nehnuteľnosti, daň za psa a prvú splátku poplatku za komunály odpad budú povinní obyvatelia mesta platiť v druhej polovici mesiaca júl 2020. Ako priblížila, zamestnanci úradu ale pokračujú v doručovaní rozhodnutí do domácností, čím chce samospráva umožniť občanom, aby mohli aj v najbližších dňoch zaplatiť dane a poplatky aj napriek ponúknutej možnosti odkladu.

„Môžu tak urobiť bankovým prevodom, internetbankingom alebo aj osobne v úradných hodinách v pokladni mestského úradu,“ doplnila Győrfiová. Ako uzavrela, týmto opatrením chce samospráva dosiahnuť dočasné eliminovanie negatívnych vplyvov epidemiologickej situácie na obyvateľstvo mesta, ako aj docieliť, aby obyvatelia nemuseli fyzicky opustiť domácnosti a vystaviť sa nebezpečenstvu osobných kontaktov priamo na Mestskom úrade v Tornali.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross