No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Radnovce: Obec postaví svojim obyvateľom 30 nových bytov

Bytové jednotky nízkeho štandardu by mali byť skolaudované už koncom leta alebo začiatkom jesene. Dopyt prevyšuje ponuku, dedina eviduje viac než 150 záujemcov.

Byty majú rozlohu 49 metrov štvorcových

Obec buduje bytovky už približne tri roky. Záujem o ne je podľa slov starostu Aladára Bariho päťnásobne väčší a nové byty úplne nevyriešia problém bývania v dedine. Ako pre Rimava.sk ďalej konkretizoval starosta Bari, obec i štát stanovujú kritériá, podľa ktorých budú byty prideľovať. „Musia to byť sociálne znevýhodnení ľudia, je to sociálna bytovka nižšieho štandardu. Obyvateľ musí byť evidovaný na úrade práce a v hmotnej núdzi. Nemôže byť vlastník bytovej jednotky alebo domu,“ vysvetľoval Bari s tým, že aj obecné zastupiteľstvo stanovilo isté požiadavky. „Akurát prebieha kolaudačné rozhodnutie, dúfam, že tento mesiac budeme vyberať, kto byt dostane a kto nie,“ povedal starosta obce.

Článok pokračuje pod reklamouBytové jednotky majú podľa slov starostu Radnoviec rozlohu 49 metrov štvorcových. „Je tam sprchový kútik, toaleta, malá chodbička, jedna otvorená kuchyňa a na poschodí je jedna izba,“ ozrejmil Bari s tým, že sú to holé byty.

Náklady na výstavbu bytov sú podľa starostu približne jeden milión eur, ktorý zaplatí obec z úveru Štátneho fondu rozvoja bývania a z dotácii od Ministerstva dopravy a výstavby SR.

V Radnovciach býva približne tisíc obyvateľov, podľa starostu tvoria asi 98 percent obyvateľov Rómovia. Okrem problémov s bývaním trápi obec aj vysoká nezamestnanosť, ktorá dosahuje okolo 95 percent.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Aladár Bari, obec Radnovce


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross