No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S revitalizáciou vnútrobloku sídliska Stred by mali začať už na jeseň

TORNAĽA – Revitalizácia vnútrobloku sídliska Stred v Tornali je jedným z projektov, na ktorom samospráva pracuje už približne päť rokov.

Podľa slov primátorky Anny Szögedi začali tento projekt riešiť v roku 2016. Zdĺhavé sú podľa nej kontroly, ktoré sa vykonávajú pred a aj po verejnom obstarávaní. „Prvú ex ante kontrolu pred vyhlásením verejného obstarávania sme už absolvovali a bola úspešná. Po schválení súťažných podkladov bude vyhlásené verejné obstarávanie,“ vyjadrila sa primátorka.

Článok pokračuje pod reklamou„Ak všetko pôjde dobre, v čo verím, v tomto roku na jeseň by sme mohli začať realizovať tento projekt,“ dodala s tým, že projekt nebude celý financovaný z mestského rozpočtu – uhradia len 5-percentnú spoluúčasť. Mesto získalo na revitalizáciu vnútrobloku sídliska Stred nenávratný finančný príspevok vo výške približne 716-tisíc eur.

„Myslím si, že sa jedná o dobrý projekt, preto sme do toho aj šli,“ zhodnotila Anna Szögedi s tým, že si uvedomuje, že ide o zdĺhavý projekt. Poslanci na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva zahájenie procesu verejného obstarávania na podlimitnú zákazku schválili.

Ako pre Rimava.sk už dávnejšie povedal prednosta mestskému úradu v Tornali Ladislav Nagy, ide o kompletnú úpravu vnútroblokového riešenia. „Momentálne sú tam problematické chodníky, cesty, verejná zeleň,“ dodal. Sídlisko Stred sa nachádza takmer priamo v centre mesta. Stoja na ňom obnovené bytovky, celkový vzhľad obytnej zóny kazí práve verejné priestranstvo.

Viac o projekte si môžete prečítať na tomto odkaze.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross