No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestu už 4 roky pre kontroly viazne projekt. Je to demotivačné, hovorí primátor

10. mája 2021 | |  | | |

REVÚCA – Mesto už štyri roky čaká na realizáciu projektu, cez ktorý by radi zrekonštruovali vnútroblok na sídlisku Stred. Investovali do neho už nemalé financie, no s revitalizáciou stále nezačali.

Samospráva ešte v roku 2017 podala projekt cez Integrovaný regionálny operačný program (IROP) Ministerstva pôdohospodárstva SR, pričom 1. októbra 2020 program prešiel pod Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky (MIRRI). V úmysle mala získať financie na rekonštrukciu vnútrobloku – stavbu detského ihriska, opravu chodníkov, doplnenie odpadkových košov či lavičiek. Financie im boli schválené vo výške okolo 700-tisíc eur, no realizácia projektu viazne.

Článok pokračuje pod reklamou„Od októbra minulého roka je projekt zasa na kontrole,“ hovorí primátor Revúcej Július Buchta s tým, že projekt kontrolovali pred vyhlásením verejného obstarávania, následne po jeho skončení a opäť po podpise zmluvy s víťazom. „Kontroluje sa to isté už pol roka, nie je tam nič nové, len môj podpis. Investovali sme do toho už 80-tisíc eur, od roku 2017 ceny komponentov na detské ihrisko a vnútroblok narástli,“ vysvetľuje ďalej primátor mesta, podľa ktorého môžu dlhé čakacie doby pôsobiť demotivačne.

„Akceptujem, že je tu covid. Všetko trvá dlhšie, určite robia na home office. Ale nie je normálne, aby tieto kontroly trvali tak dlho,“ dodal Július Buchta. Na dlhé čakacie doby sme sa opýtali aj MIRRI. „Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky ako Riadiaci orgán pre IROP aktuálne vykonáva štandardnú ex post kontrolu zákazky (po podpise zmluvy),“ vyjadril sa k predloženému projektu Andrej Ďuríček, ktorý je poverený vedením tlačového oddelenia, odboru komunikácie.

Ako ďalej dodal, značný rozsah dokumentácie predloženej na kontrolu, komplexnosť procesu zadávania predmetnej zákazky a množstvo identifikovaných zistení zo strany RO, ktoré bolo potrebné zohľadniť vo výstupoch z kontroly, malo vplyv na dobu trvania kontroly verejného obstarávania. „K dnešnému dňu (7. 5. 2021) je kontrola predmetnej zákazky ukončená a prijímateľovi sa expedujú výstupy z kontroly,“ dodal na záver.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Revúcej a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross