No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: mesto plánuje revitalizáciu troch vnútroblokov na sídlisku Západ. Chcú sa uchádzať o dotáciu

Pohľad na sídlisko Západ v Rimavskej Sobote.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Tri vnútrobloky na sídlisku Západ možno prejdú revitalizáciou. Samospráva sa plánuje uchádzať o dotáciu. Pribudnúť by tak mohla zeleň, mobiliár či herné a športové prvky.

Revitalizácia je aktuálne v procese príprav. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol Peter Slovák z Oddelenie riadenia projektov na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote, konkrétne ide o Vnútroblok I Rimavská – L. Svobodu, Vnútroblok II L. Svobodu – Vansovej a Vnútroblok III Česká – Novomeského. Podľa jeho slov už prebehlo verejné obstarávanie na vypracovanie projektovej dokumentácie a momentálne čakajú na dodanie finálnej verzie pre podanie žiadosti o vydanie rozhodnutia o zmene využitia územia.

Článok pokračuje pod reklamou„Revitalizácia vnútroblokov bude realizovaná v prípade úspešného vyhodnotenia projektu predkladaného Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach,“ informoval Peter Slovák s tým, že termín predkladania žiadosti je do 28. 7. 2021.

Ako ďalej povedal, revitalizácia troch vnútroblokov na Západe bude s dôrazom na výsadbu a revitalizáciu zelene či zachytávanie dažďovej vody. Osadiť by tiež chceli mobiliár, herné a športové prvky. Súčasne by chceli vytvoriť oddychové zóny. „V súlade so špecifickým cieľom 4.3.1 – Zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach prostredníctvom budovania prvkov zelenej infraštruktúry a adaptáciou urbanizovaného prostredia na zmeny klímy,“ objasnil ďalej Peter Slovák.

Čo sa týka financií, predpokladaná hodnota zákazky bude podľa jeho slov stanovená na základe rozpočtu stavby, ktorý bude súčasťou predloženej projektovej dokumentácie. „Skutočná cena diela bude známa až po ukončení procesu verejného obstarávania pre výber zhotoviteľa stavby,“ dodal.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross