No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Skládku odpadu v Hnúšti zaplnia koncom tohto roka

Skládku tuhého komunálneho odpadu v Hnúšti zaplnia pri takomto tempe vývozu smetí už koncom tohto roka. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol riaditeľ Technických služieb v Hnúšti Igor Baboľ, o termíne zaplnenia skládky vedia, a preto príprava tretej etapy prebieha už od minulého roku.

"Teraz pripravujú projekt, ktorý má byť hotový tento mesiac," hovorí riaditeľ a dodáva, že ďalšie kroky budú na poslancoch mestského zastupiteľstva a vedení mesta. Nasledovať by malo stavebné povolenie a výberové konanie na zhotoviteľa. Skládka by mala byť podľa jeho slov zaplnená zrejme v novembri. "Má prísť veľký, 30-tonový kompaktor a zhutní ešte skládku," podotkol Báboľ, ten vo funkcii končí v máji.

Článok pokračuje pod reklamouPokračovanie a výstavbu ďalšej etapy skládky TKO odsúhlasili poslanci minulý rok. Počas výstavby novej sa zároveň má uzatvárať aj druhá etapa.

Ročne na skládku vozia približne 6 až 7 tisíc ton TKO odpadu. Podľa Baboľa to na obyvateľa vychádza okolo 400 až 450 kilogramov odpadu ročne. Okrem obyvateľov Hnúšte skládku zapĺňajú aj odpadom z okolitých obcí. Ide o Klenovec, Tisovec, Rimavskú Baňu, Rimavské Brezovo či Kyjatice. Na zvážanie odpadu využívajú prevažne techniku, ktorá bola zakúpená ako nová. Okrem smetiarskeho auta, ktoré majú už asi sedem rokov, používajú aj traktory na dozber okolo kontajnerov, či trojročný ramenový nakladač za asi 100-tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross