No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štrnásti poslanci MsZ nevymeškali ani jedno z minuloročných rokovaní

20. januára 2010 |  | 

Z 25 členného poslaneckého zboru Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rimavskej Sobote sa v minulom roku na každom rokovaní zúčastnilo štrnásť poslancov. Ostatní mali minimálne jednu absenciu, najčastejšie chýbala Mária Koóšová, ktorá sa zasadnutia nezúčastnila štyrikrát. Rimavskosobotskí poslanci zasadali v priebehu minulého roka osemkrát, z čoho dvakrát mimoriadne. V oboch prípadoch bolo zasadnutie zvolané v súvislosti s problematikou obnovenia areálu bývalých ZŤS.

Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca organizačného oddelenia a vnútornej správy Mestského úradu Marta Feketeová, v priemere poslanci rokovali od rána deviatej hodiny, do siedmej večer. V jednom prípade sa poslanecký zbor rozišiel o deviatej večer. Mestská rada zasadala vlani jedenásťkrát.

Odmena za jedno sedenie poslancov MsZ je 47 eur, rovnako ako za účasť na Mestskej rokovaní rady. Jediným poslancom, ktorý nedostáva odmenu je viceprimátor mesta Pavel Piliarik. Každý z poslancov je zároveň členom niektorej z trinástich komisií pri MsZ. Predsedovi komisie prináleží 17 eur, ostatným členom 7 eur. Poslanci sú aj členmi výborov mestských častí.

V tomto roku by sa zastupiteľstvo malo konať päťkrát, v máji je naplánované slávnostné zasadnutie spojené s udeľovaním Ceny mesta.  Decembrové zastupiteľstvo po komunálnych voľbách by už malo byť ustanovujúcim.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross