No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Niekoľko ulíc v Tisovci si prejde rekonštrukciou, mesto asfaltuje z vlastných financií

7. novembra 2021 | |  | 
Foto ilustračné.

TISOVEC – Niekoľko ulíc v meste si prejde rekonštrukciou. S niektorými prácami samospráva už začala, asfaltovať by mali už od 8. novembra. Na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva to uviedla primátorka Tisovca Irena Milecová.

Článok pokračuje pod reklamou


Asfaltovať budú z vlastných finančných zdrojov vo výške približne 136-tisíc eur. „Zrekonštruované a tak isto financované z vlastných zdrojov sú aj dva chodníky na ulici Sládkovičovej a na prepoji ulíc Daxnerova a Francisciho,“ povedala primátorka. Finančné prostriedky z mestskej kasy predstavovali spolu okolo 56-tisíc eur.

„Zrekonštruovaný je aj chodník a parkovisko pri Žihadielku,“ vysvetlila primátorka. Rekonštrukcia parkoviska bola zrealizovaná z vlastných finančných prostriedkov vo výške približne 9-tisíc eur. „V mesiaci august sa realizovala neplánovaná rekonštrukcia kanalizácie na Muránskej ulici,“ uviedla primátorka s tým, že investícia predstavovala sumu 5 320 eur. „Túto plochu treba ešte vyasfaltovať,“ dodala Milecová.

V meste aktuálne taktiež pracujú na budovaní šiestich nových prístreškov na autobusových zastávkach. Samospráva na ne získala príspevok vo výške takmer 90 000 eur od Miestnej akčnej skupiny Partnerstvo Muránska planina – Čierny Hron, pričom celkové náklady sú bezmála 95 000 eur. Viac si prečítate na našom partnerskom webe Echoviny.sk.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross