No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovský rozpočet v značnej miere kopíruje vlaňajší

14. januára 2021 |  | | |

Mestskí poslanci v Tisovci schválili v decembri rozpočet mesta na rok 2021. Prednosta mestského úradu Tibor Tokár pre Rimava.sk uviedol, že ten v značnej miere kopíruje rozpočet mesta na rok 2020, keďže viaceré akcie neboli vlani zrealizované. „Za kľúčové napríklad považujem rekonštrukciu chodníka na Sládkovičovej ulici a rekonštrukciu chodníka prepojenie ulíc Daxnerovej a Francisciho. Toto sa malo riešiť už vlani, ale bolo to odložené. Budeme veľmi radi, keď sa to uskutoční. Za kľúčové by som označil tiež dobudovanie plynofikácie Materskej školy v Rimavskej Píle, čo sa pôvodne malo tiež zrealizovať v minulom roku,“ skonštatoval Tokár. Z hľadiska bezpečnosti považuje za dôležité, že časť financií bude použitá na rozšírenie kamerového systému.

Článok pokračuje pod reklamouMedzi investičné aktivity zaradil tiež opravu Pamätníka SNP na Námestí Dr. V. Clementisa. „Zrenovujeme pamiatku mesta, aby ľuďom pripomínala oslobodenie Tisovca. Z Úradu vlády SR sme na tento účel získali dotáciu 10 tis. eur a na pamätník prispejeme aj z rozpočtu mesta,“ povedal prednosta mestského úradu.

Tibor Tokár poznamenal, že rozpočet mesta počíta aj s rekonštrukciou elektroinštalácie a vnútorných priestorov v Materskej škole v Tisovci i v Mestskom kultúrnom stredisku.

„Keby sa nám tieto akcie podarilo uskutočniť, ten výsledok by mal byť viditeľný a hmatateľný,“ nechal sa počuť prednosta tisovského mestského úradu. Poukázal na to, že v rozpočte majú vyčlenenú i sumu na rekonštrukciu amfiteátra pri šťavici, ale zaznievajú názory, aby radšej investovali do pódia pri Daxnerovom dome. „Najskôr by sme mali vyriešiť prístupovú komunikáciu ku šťavici. Ak by prešiel projekt tančiarne, aby tam bol bezpečný prístup,“ ozrejmil Tokár.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross