No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tornaľa opakuje verejnú súťaž na rekonštrukciu kúpaliska, predchádzajúci víťaz vzal ponuku späť

31. marca 2022 | |  | 
Zdroj: Mesto Tornaľa

TORNAĽA – Tornaľa opäť vyhlásila verejné obstarávanie na zhotoviteľa prvej etapy rekonštrukcie plážového kúpaliska. Víťaz, ktorý vzišiel z minuloročného verejného obstarávania, od zákazky odstúpil. V prvej etape rekonštrukcie mestského kúpaliska by mali pribudnúť tri nové bazény.

„Verejné obstarávanie v roku 2021 na výber dodávateľa bolo zrušené. Uchádzač, ktorý ponúkol najlepšiu cenu – najnižšiu, odstúpil od ponuky pred podpisom zmluvy. Ponuka uchádzača na druhom mieste bola vyššia ako vyčlenené finančné prostriedky v rozpočte mesta,“ uviedla Anna Szögedi, primátorka mesta, na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Článok pokračuje pod reklamou


28. marca preto mesto vyhlásilo ďalšie kolo verejného obstarávania, odsúhlasili to mestskí poslanci. Podľa materiálov zverejnených na stránke Úradu pre verejné obstarávanie je predpokladaná hodnota zákazky takmer 720-tisíc eur bez DPH, ktoré pôjdu z rozpočtu mesta.

Ako už v minulosti pre Rimava.sk uviedol Róbert Mag, vedúci odboru výstavby, životného prostredia a rozvoja mesta Tornaľa, I. etapa zahŕňa výstavbu nových bazénov – relaxačného a detského, úprav okolo nich a zabezpečenie bazénovej technológie. „Plavecký bazén, ktorý sme mali, zbúrame,“ dodal Mag s tým, že bazén je v havarijnom stave.

Prečítajte si tiež: Prípravy na letnú sezónu sa začínajú. Na kúpalisku vás tohto roku budú čakať aj novinky

Relaxačný bazén bude mať podľa vedúceho odboru výstavby nepravidelný tvar s rozmermi 14x25 metrov. „Detský bazén bude mať obdĺžnikový tvar, pozostávať bude z dvoch menších bazénov. Celkové rozmery sú 15x16 metrov. Jedna časť bude s hĺbkou vody 25 centimetrov, druhá časť s 40 centimetrovou hĺbkou,“ priblížil Róbert Mag. Okrem toho na plážovom kúpalisku pre deti pribudne aj jeden nafukovací bazén.

Súčasťou kúpaliska je aj umelo vytvorená nádrž – prírodné kúpalisko s rozlohou približne 15 000 metrov štvorcových s hĺbkou vody až do 2,2 m. „Tam sa chystáme umiestniť plávajúci hrad a plávajúce mólo na zatraktívnenie. Taktiež by sme chceli zaviesť člnkovanie na kajakoch,“ prezradil z plánov mesta Mag.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross