No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tornaľa zverejnila zoznam daňových dlžníkov, mestu dlhujú 270-tisíc eur

21. marca 2023 | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay.com

TORNAĽA – Samospráva Tornale zverejnila na svojej webovej stránke zoznam daňových dlžníkov k 31. decembru 2022. Do zoznamu zaradila fyzické osoby, u ktorých úhrnná výška daňových nedoplatkov presiahla 160 eur a právnické osoby s celkovými nedoplatkami nad 1 600 eur.

Daňoví dlžníci spolu dlhujú sumu 274 527 eur. Informovala o tom primátorka Tornale Erika Győrfiová. "Zvýšilo sa to o 8,59 percent oproti predchádzajúcemu roku. Na tomto zozname je spolu 551 daňovníkov," povedala na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej uviedla, tieto nedoplatky vymáhajú. "Niekedy veľmi komplikovanou cestou. Sú vymáhané mestom v daňovo exekučnom konaní, aj cez inštitút osobitného príjemcu, ako aj pomocou externých súdnych exekútorov. Mesto si v poslednom čase úspešne uplatňuje nový nástroj, ktorý máme v boji proti neplatičom, a to zadržanie vodičského preukazu," vysvetlila.

Minulý rok došlo k pozastaveniu 215 starých exekúcií. "Mesto muselo uhradiť trovy exekútora. Za každé konanie 42 eur. Žiaľ, zákon nám ukladá povinnosť vymáhať a keď nedôjde k naplneniu účelu exekúcie, máme s tým ešte ďalšie náklady," doplnila primátorka.

K 31. decembru 2022 mesto eviduje 372 daňových exekučných konaní. "Vlani sa vymohla suma 40 526 eur, čo je o 50 percent viac ako v predchádzajúcom roku," povedala primátorka.

Zoznam daňových dlžníkov nájdete na tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross