No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Lučeneckom okrese po víkende stúpol počet ľudí v karanténe. Mesto pristúpi k dezinfekcii ulíc

V okrese Lučenec stúpol po víkende počet ľudí v domácej karanténe. Informovala o tom verejnosť primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková. Mesto preto včera (23. marca) po zasadnutí krízového štábu prijalo ďalšie opatrenia. Štáb zasadá každý deň a vyhodnocuje situáciu v meste. Primátorka uviedla, že v samotnom Lučenci je aktuálne v karanténe 154 ľudí a v okresoch Lučenec a Poltár domácu karanténu podstupuje 517 ľudí.

V rámci nových opatrení pristúpia k dezinfekcii ulíc. Okrem bytových domov pristupuje mesto aj k strojnému čisteniu ulíc, chodníkov a verejných priestorov najmä v okolí artézskych studní. Primátorka ďalej uviedla, že vývoz komunálneho odpadu prebieha v meste bez obmedzení, vyzýva však občanov na ohľaduplnosť a menšiu tvorbu odpadu v týchto dňoch. V prípade použitia jednorazových rúšok a rukavíc primátorka upozorňuje na to, že pred ich vyhodením je potrebné ich zabaliť do igelitovej tašky alebo podobného obalu a tak odhodiť do kontajnera určeného na zmiešaný komunálny odpad. Otázka jarného upratovania mesta je zatiaľ otvorená.Radnica avizuje, že v rozdávaní rúšok pre svojich obyvateľov bude naďalej pokračovať v počte maximálne dve na osobu. Dnes majú v pláne rozdať až 700 rúšok za pomoci pracovníkov mestského úradu, ktorí rúška pripravujú na rozvoz, dobrovoľníkov a príslušníkov mestskej polície, ktorí rúška distribuujú priamo na adresu. Do dnešného dňa ich požiadalo o rúška viac ako 900 obyvateľov. Mesto Lučenec uprednostňuje seniorov, pretože sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva. Primátorka vo svojom prejave poďakovala firme, ktorá darovala mestu a jeho občanom 500 bavlnených rúšok. V prípade záujmu o rúško Lučenčania môžu volať na telefónne čísla: 047/43 07 233, 047/43 07 151 a 0907 832 836 počas pracovných dní od 8:00 do 15:00 hod.

Aj napriek tomu, že Lučenec a jeho okolie stále neeviduje ani jeden prípad nákazy novým koronavírusom, radnica vyzýva ľudí, aby dodržiavali všetky opatrenia.

Pre seniorov nad 65 rokov aj ľudí v karanténe spúšťa mesto novú službu. V Lučenci bude fungovať donáška liekov a v spolupráci s mestom ju bude zabezpečovať lekáreň v nemocnici. Ide o donášku len nevyhnutných liekov vystavených na elektronický recept od lekárov. Zamestnanci lekárne vyhodnotia, do akej miery je potreba akútna a lekáreň následne spolu s mestom zabezpečí ich doručenie priamo do domácnosti v priebehu 24 až 48 hodín od nahlásenia.

Mesto tiež v rámci opatrení pozastavilo prevádzku niektorých liniek mestskej hromadnej dopravy. Viac sa dozviete vo videu tu:

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross