No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V meste dokončujú rekonštrukciu Domu smútku

TORNAĽA - Rozlúčky so zosnulými budú v modernejších priestoroch. Mesto Tornaľa aktuálne dokončuje rekonštrukciu interiéru a aj exteriéru Domu smútku. Práce by mali byť hotové do konca októbra.

Článok pokračuje pod reklamou


"Terénne úpravy sú vo fáze rozpracovanosti, betónové obrubníky spevnených plôch sú položené na 90 percent, betónové dlažby sú položené na 30 percent. Priebežne sa pripravuje podložie spevnených plôch z drveného kameniva. Sadové úpravy v zelených ostrovčekoch sa budú realizovať tento týždeň (21. 10. a 22. 10.)," povedal pre Rimava.sk vedúci odboru rozvoja mesta Robert Mag.

Ako ďalej doplnil, financovanie rekonštrukcie si hradí mesto bez žiadnych grantov. "Realizácia spevnených plôch je financovaná z vlastných zdrojov mesta Tornaľa a sadové úpravy z rozpočtu Mestských služieb mesta," vysvetlil Mag.

Mesto okrem terénnych úprav dokončuje aj rekonštrukciu interiéru Domu smútku. "Finalizujú sa dlažby a obklady, osádzajú sa zariaďovacie predmety zdravo-technickej inštalácie (umývadlá, výlevky, WC misy, batérie, ohrievače vody). V kompletných miestnostiach sa už realizujú maľby a nátery. Dokončenie má byť do konca mesiaca, následne kolaudácia," uzavrel Mag.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross