No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výstavba plavárne v Lučenci prebieha podľa plánu

1. februára 2023 | |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC – Práce na výstavbe lučeneckej plavárne na Školskej ulici pri kúpalisku pokračujú. Ako pre náš partnerský portál Novohradske.sk povedal prednosta Mestského úradu v Lučenci Igor Korniet, projekt sa nachádza v tretine realizácie. Momentálne sa vykonávajú stavebné a betonárske práce.

Článok pokračuje pod reklamou


"Stavba prebieha podľa stavebníka bez výrazných komplikácií a je realizovaná v súlade s uzavretou zmluvou o dielo," poznamenal Korniet. Projekt tak pokračuje podľa stanoveného harmonogramu, podľa ktorého má byť ukončený do štrnástich mesiacov od jeho začatia.

Podľa prednostu sa doteraz neobjavili ani neočakávané výdavky. "V súčasnosti považujeme dohodnutú zmluvnú cenu za konečnú," dodal.


ČÍTAJTE AJ: FOTO/VIDEO: Pred rokmi sa im smiali, že to nedokážu. Skauti z Fiľakova svojpomocne opravili historickú Koháryho kúriu


Výstavba plavárne dostala zelenú vlani v lete. Samospráva vtedy ohlásila, že budovu postaví lučenská firma Construct, s. r. o., za 5,5 milióna eur s DPH. Projekt, ktorý je rozdelený do štyroch etáp, mesto financuje z úveru a z dotácie Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur.

Návštevníci budú mať k dispozícii 25-metrový bazén so šiestimi dráhami, ochladzovací bazén i wellness časť s bylinkovou, soľnou, infra a fínskou saunou či vírivkou. Kapacita plavárne bude okolo 150 ľudí, no priemerné maximum podľa prepočtov odhadujú na 50-60 návštevníkov.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross