No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zmenený pracovný čas na úrade sa podľa prednostu osvedčil

15. júla 2011 |  | 

Zmenený pracovný čas a predĺžené úradné hodiny v strede týždňa sa podľa prednostu mestského úradu Štefana Szánta osvedčili. Ako pre Rimava.sk potvrdil, od občanov dostávajú pozitívne ohlasy. "Tí, čo sú zamestnaní, predtým nemali možnosť po 16-tej prísť na mestský úrad, teraz to využívajú," povedal prednosta.

O zmene stránkových dní rozhodla samospráva v polovici januára, zamestnanci úradu pracujú v stredu o hodinu dlhšie, do 17.00 hod., v piatok pracovná doba skončí skôr, o 13.45. Stránkovými dňami sú pondelok, streda a štvrtok.

Podľa slov prednostu mali niektorí zamestnanci záujem aj o pružný pracovný čas, ktorý v minulosti na úrade fungoval. "Nepristúpili sme na to," povedal Szántó, podľa ktorého sa pružná pracovná doba zneužívala.

Kvôli horúčavám včera zamestnanci úradu mohli z práce odísť o dve hodiny skôr, k takémuto kroku podľa Szánta pristúpili zatiaľ po prvýkrát. "Na každom oddelení však musel ostať jeden človek," uviedol prednosta a poznamenal, že sa úraduje bez problémov napriek 30 stupňom v niektorých kanceláriách, pracovníci majú zabezpečený pitný režim.

Prepúšťanie zamestnancov, ku ktorému došlo po zmene v primátorskom kresle, podľa Szánta nemá vplyv na chod úradu. "Bol to veľký výpadok pracovníkov, nezbadali sme ale ani náznak, že by niečo nefungovalo," konštatoval prednosta.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross