Šanca na udržanie stále žije. Soboťania skvelo otočili duel so Žiarom nad Hronom

29. februára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v 42. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade s HK MŠK Žiar nad Hronom 4:3. V tabuľke sú stále poslední, no šanca udržať sa stále žije.

Soboťania vstúpili do zápasu veľmi zle. Po dva a pol minútach inkasovali gól z hokejky Halamu. O dve minúty neskôr prehrávali už 0:2 po góle Pača. V 13. minúte nastala zaujímavá udalosť, keď na 0:3 zvýšil bývalý hráč R. Soboty Yuri Nazarov, ktorý strelil v novom pôsobisku prvý gól.

Iniciatívu v zápase po prvej tretine prebrali domáci hokejisti, ktorí v 32. minúte znížili na 1:3 zásluhou Demitersa. Už v 36. minúte znížili rozdielom na jeden gól presným presilovkovým zásahom Fína Kivinena.

Ešte pred koncom druhej tretiny dokázali Soboťania vyrovnať druhým presilovkovým gólom Kivinena. O všetkom rozhodol v 58. minúte druhým gólom Demiters, ktorý uzavrel skóre na 4:3 a zaistil Rimavskej Sobote tri body, prvýkrát od 18. januára.

Soboťania ostali na poslednom mieste tabuľky a dve kolá pred koncom základnej časti majú na konte šesťbodovú stratu na Trnavu. Ak sa chce Rimavská Sobota udržať v súťaži, musí vyhrať v riadnom hracom čase zvyšné zápasy a Trnava už nemôže získať ani jeden bod.

Kým na Soboťanov budú čakať ešte zápasy s Topoľčanmi a Trebišovom, Trnava zvedie súboje s Považskou Bystricou a Dubnicou.