No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Scenár epidemiológov sa naplnil, počet chorých po prázdninách vzrástol

Opätovný vzostup chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO), či chrípku a jej podobné ochorenia (CHPO), zaznamenali podľa predpokladov v uplynulom kalendárnom týždni epidemiológovia v Banskobystrickom kraji. Podľa analýzy lekárov v Banskobystrickom kraji možno konštatovať, že výskyt ARO v tomto regióne stúpol v porovnaní s uplynulým týždňom o 53 percent. Vyššej chorobnosti sa nevyhol ani región Gemer-Malohont.

„Počet komplikácií zo zápalových ochorení horných dýchacích ciest, ako aj chrípky predstavuje 5,9 percenta. Tieto ochorenia sa skomplikovali zápalmi dutín v 41 prípadoch, zápalmi stredného ucha v 31 prípadoch a v 19 prípadoch zápalom pľúc,“ uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, Mária Tolnayová. Podľa jej slov najviac skomplikovaných prípadov je vo vekovej skupine seniorov, ako aj medzi ekonomicky aktívnym obyvateľstvom. Ostatné vekové skupiny sú podľa hovorkyne na tom približne rovnako.

V uplynulom kalendárnom týždni najvyšší počet chorých na ARO je v okrese Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota. „Čo sa týka chrípky a jej podobných ochorení je najvyšší počet pacientov v okrese Poltár,“ avizuje Tolnayová a dodáva, že chorí sú predovšetkým občania v produktívnom veku, žiaci základných škôl a najmenšie deti. „Pomerne nízky počet chorých je medzi seniormi,“ zakončila.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross