No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O novom šéfovi mestskej bytovej správy poslanci opäť nerozhodli

O obsadení funkcie riaditeľa a konateľa Mestskej bytovej správy sa včera opäť nerokovalo, tak ako minulý mesiac, aj teraz poslanci navrhli stiahnuť tento bod z programu zasadnutia. V domnení, že hlasovanie bolo úspešné, sa pokračovalo ďalej, neskôr však primátor uviedol, že návrh v skutočnosti nemal byť stiahnutý, keďže zaň nezahlasovala viac ako polovica poslancov. Zastupiteľstvo tak malo rozhodovať o jedinom kandidátovi, víťazovi výberového konania Zoltánovi Koósovi. Podľa primátora však bolo evidentné, že poslanci tejto možnosti nie sú naklonení a tak napokon sám stiahol návrh z programu rokovania.

„Viackrát ho už nepredložím, vidíte, nemá to zmysel, i napriek tomu, že je to člen politickej strany SMER-SD, neviem čo je tam za problém,“ povedal pre Rimava.sk primátor a dodal, že Zoltána Koósa od 1. mája poverí funkciou výkonného riaditeľa a konateľa mestskej bytovej správy. „Potom uvidíme, čo ďalej,“ zhodnotil primátor. Ako pripomenul, samospráva už vyhlásila niekoľko výberových konaní na post šéfa mestskej eseročky. „Už fakt neviem, koho mám predložiť, fakt neviem, koho si želajú páni poslanci,“ povedal Šimko.

Koós bol víťazom februárového výberového konania, s rozdielom jedného bodu za ním skončil Ladislav Juhász. Ako pre Rimava.sk v marci uviedol poslanec Ján Végh, medzi kandidátmi bol tesný rozdiel a preto mal primátor pred zastupiteľstvo predložiť oboch.

Na novom šéfovi bytovej správy sa poslanci mestského zastupiteľstva opakovane nedohodli. Do prvého výberového konania sa prihlásili desiati uchádzači, napokon prišli ôsmi. Výberová komisia pred poslancov posunula štyroch, ktorí mali najvyšší počet bodov, kandidátmi tak boli Juraj Hrabovský, Jozef Suja, Vladimír Ďuro a Aneta Vargicová. Ani v dvoch kolách ale žiadny z nich nezískal potrebnú trojpätinovú väčšinu všetkých hlasov.

V ďalšom výberovom konaní bol menší záujem, prihlásili sa šiesti uchádzači. Pred poslancov sa dostali prví traja, Jozef Suja, Aneta Vargicová a Angelika Lauro. “Pod čiarou” ostal Vladimír Ďuro a Juraj Hrabovský, ktorí sa o post konateľa uchádzali opätovne, aj Martin Faško, ktorý predtým nekandidoval. Pred hlasovaním poslanec Ján Végh nečakane kandidátom predložil zoznam otázok z technickej, legislatívnej aj všeobecnej oblasti, na ktoré mali odpovedať. Voľba bola neúspešná.

Vlani v júni poslanci rozhodovali o jedinom kandidátovi, ktorý sa prihlásil do ďalšieho výberového konania, bol ním poverený riaditeľ Zoltán Koóš. Dostatočný počet hlasov ale nezískal a tak pokračoval len v dočasnom vedení eseročky. Od 1. decembra ho vystriedala ekonómka Marta Dráždiková.

Post šéfa MsBS nie je obsadený od leta 2011, kedy z vážnych zdravotných dôvodov z čela mestskej spoločnosti odišiel Svetozár Müller.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

O šéfovi Mestskej bytovej správy poslanci nehlasovali
O funkciu šéfa Mestskej bytovej správy sa tentokrát uchádzajú traja kandidáti
Samospráva opäť hľadá konateľa a riaditeľa Mestskej bytovej správy

Zoltán Koóš už nie je povereným riaditeľom MsBS, v eseročke pracuje naďalej
Poslanci ani do tretice nezvolili šéfa Mestskej bytovej správy
MsBS: Dočasným riaditeľom bude Zoltán Koóš
Zakladateľská listina MsBS sa meniť nebude, šéfa budú hľadať po tretíkrát
DOPLNENÉ VIDEO: Konateľa MsBS ani po druhýkrát nezvolili, kandidáti sa zapotili pri odborných otázkach
MsÚ: Do popredia výberu konateľa MsBS sa tentokrát dostal Suja a Vargicová
MsÚ: O post šéfa MsBS je v druhom kole menší záujem
Samospráva opätovne vypísala výberové konanie na šéfa MsBS. Primátor komisiu nezmení
MsZ: Konateľa MsBS nezvolili ani v druhom kole, samospráva musí hľadať ďalej
Poslanci budú rozhodovať o štyroch kandidátoch na konateľa MsBS
MsÚ: Komisia vybrala konateľa MsBS, meno zatiaľ nezverejnia
Samospráva zverejnila mená uchádzačov na konateľa MsBS predčasne a protizákonne
O post šéfa MsBS má záujem desať uchádzačov
Samospráva hľadá nového konateľa Mestskej bytovej správy, Müllera na vlastnú žiadosť odvolali


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross