No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šéfom Mestskej bytovej správy chce byť do tretice len jeden uchádzač, podľa všetkého súčasný riaditeľ

18. mája 2012 |  | |

Do tretieho výberového konania na post šéfa Mestskej bytovej správy sa prihlásil len jeden uchádzač. Pre Rimava.sk to potvrdil primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, ktorý je zároveň konateľom mestskej eseročky. Termín na podanie prihlášky vypršal začiatkom týždňa. Ako primátor uviedol, vymenoval komisiu, ktorá posúdi splnenie podmienok. O samotnom uchádzačovi bude podľa jeho slov na júnovom zasadnutí rozhodovať mestské zastupiteľstvo, ktoré je valným zhromaždením Mestskej bytovej správy. Povereným riaditeľom je v súčasnosti Zoltán Koóš, podľa našich informácií je práve on jediným prihláseným uchádzačom.

Na obsadení funkcie konateľa a výkonného riaditeľa sa poslanci nedohodli od minulého leta, kedy zo zdravotných dôvodov z čela Mestskej bytovej správy odišiel Svetozár Müller. Svojho nástupcu sa nedožil, zomrel začiatkom septembra.

Prvého výberového konania sa vlani zúčastnili ôsmi uchádzači. Komisia stanovila poradie a poslancom odporučila prvých štyroch. Rozhodovalo sa medzi Jurajom Hrabovským, Jozefom Sujom, Vladimírom Ďurom a Anetou Vargicovou. Potrebnú trojpätinovú väčšinu hlasov poslancov nezískal v prvom kole ani jeden z kandidátov. Najviac hlasov mal Juraj Hrabovský (6), do druhého kola sa s ním dostal aj Jozef Suja (4). Poslanci však nerozhodli ani v opakovanej voľbe, mesto vypísalo nové výberové konanie. Záujem bol menší, prihlásili sa šiesti. Podmienky splnili všetci, komisia však pred poslancov posunula len prvých troch, Jozefa Suju, Anetu Vargicovú a Angeliku Lauro. “Pod čiarou” ostal Vladimír Ďuro a Juraj Hrabovský, ktorí sa o post konateľa uchádzali opätovne, aj Martin Faško, ktorý predtým nekandidoval.

Traja vybratí uchádzači mali na októbrovom zasadnutí priestor na prezentáciu, hneď po nej im poslanec Ján Végh nečakane predložil pripravený zoznam otázok, z technickej, legislatívnej aj všeobecnej oblasti, na ktoré kandidáti neboli pripravení. V prvom kole tajnej voľby získala najmenej hlasov Vargicová (3), Suja a Lauro získali zhodne po 6 hlasov. Obaja tak postúpili do druhého kola. Jozefovi Sujovi napokon odovzdali svoj hlas štyria poslanci, Angelike Lauro deviati. Ani to však nestačilo na jej zvolenie a tak voľba konateľa MsBS bola opäť neúspešná.

Primátor Jozef Šimko navrhoval poslancom zmeniť zakladateľskú listinu, jeho návrh však neprešiel. Primátor poslancov upozornil na potrebu riešenia situácie v ubytovni na Gorkého ulici. V polovici novembra vedením mestskej eseročky poveril Zoltána Koóša.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Samospráva opäť hľadá šéfa/ku Mestskej bytovej správy
MsBS: Dočasným riaditeľom bude Zoltán Koóš
Zakladateľská listina MsBS sa meniť nebude, šéfa budú hľadať po tretíkrát
DOPLNENÉ VIDEO: Konateľa MsBS ani po druhýkrát nezvolili, kandidáti sa zapotili pri odborných otázkach
MsÚ: Do popredia výberu konateľa MsBS sa tentokrát dostal Suja a Vargicová
MsÚ: O post šéfa MsBS je v druhom kole menší záujem
Samospráva opätovne vypísala výberové konanie na šéfa MsBS. Primátor komisiu nezmení
MsZ: Konateľa MsBS nezvolili ani v druhom kole, samospráva musí hľadať ďalej
Poslanci budú rozhodovať o štyroch kandidátoch na konateľa MsBS
MsÚ: Komisia vybrala konateľa MsBS, meno zatiaľ nezverejnia
Samospráva zverejnila mená uchádzačov na konateľa MsBS predčasne a protizákonne
O post šéfa MsBS má záujem desať uchádzačov
Samospráva hľadá nového konateľa Mestskej bytovej správy, Müllera na vlastnú žiadosť odvolali


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross