No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Seniori sa učia pracovať na počítači, navštevujú kurz „Klikni na to babka“

16. marca 2010 |  | |

Od začiatku marca do polovice apríla prebieha v priestoroch reformovanej cirkvi na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote projekt „Klikni na to babka“. Ide o počítačový kurz určený pre seniorov, ktorý je financovaný sumou 1 200 eur z grantového programu Nadácie Orange „Zelená pre seniorov“. Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku Cirkevný zbor Rimavská Sobota tak vyučuje ženy i mužov v seniorskom veku prácu s počítačom a internetom.

„Kurz je zameraný na generáciu, ktorá nemala možnosť stretnúť sa s počítačom v škole alebo v zamestnaní,“ povedal pre Rimava.sk synodný radca reformovanej kresťanskej cirkvi a súčasne duchovný cirkevného zboru Rimavská Sobota Sándor Molnár. Podľa jeho slov je hlavným cieľom projektu, aby sa seniori stretávali a zároveň sa naučili pracovať s novými médiami. Ako Molnár dodal, väčšina prihlásených má deti a vnúčatá v rôznych kútoch Slovenska, dokonca i v zahraničí. „Našim, ale aj ich cieľom je naučiť sa používať počítač aj na komunikáciu s rodinnými príslušníkmi,“ povedal.

O kurz je veľký záujem, pôvodne počítali so 16 účastníkmi no ich počet sa takmer zdvojnásobil. Projekt „Klikni na to babka“ má  v súčasnosti  celkovo 30 účastníkov. Výučba prebieha v šiestich skupinách po päť osôb. Vyučujúci sú Sándor Molnár a Attila Sebők, ktorí v siedmych lekciách jednoduchou formou priblížia využitie a prácu s internetom. „Jedna pani už po prvej hodine povedala, že za peniaze, ktoré dostane ako nájomné za ornú pôdu, si kúpi notebook,“ hovorí s úsmevom Molnár.

Kurz si pochvaľujú aj jeho samotní účastníci. „Veľmi sa mi tu páči a teším sa z toho. Stretávame sa tu s inými a pán farár perfektne a jednoducho vysvetľuje jednotlivé lekcie. Na konci hodiny dostaneme manuál, a tak si všetko môžeme zopakovať aj doma,“ povedala účastníčka kurzu Eva Teleková.  Ako uviedla, prostredníctvom internetu chce komunikovať s príbuznými, ktorí žijú mimo Rimavskej Soboty.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross