No active "ca-sidebar-197687" sidebar

September ovládnu bicykle, prejdite na nich aj Krížom krážom mikroregiónom

Prvý jesenný mesiac, september, bude patriť aj nadšencom dvoch kolies. Už v sobotu, 1. septembra, si na bicykli budete môcť prejsť Krížom krážom mikroregiónom Teplý Vrch. Na svoje si však v ten deň prídu aj súťaženia chtiví.Ale najskôr niečo pre viac rekreačných cyklistov, ktorí si chcú užiť Deň ústavy. Ten môžu stráviť spoznávaním blízkeho okolia. Ako ďalej Rimava.sk informovala Zuzana Beňová z Mikroregiónu Teplý Vrch, malí i veľkí nadšenci cykloturistiky budú v sobotu, 1. septembra, spoznávať tento región. Okrem jeho zákutí či histórie sú podľa jej slov pripravené aj ukážky hasičskej i policajnej techniky, ale aj rôzne súťaže a aktivity pre deti. Postarané bude nielen o zábavu, ale aj o občerstvenie. Zraz je v sobotu, 1. septembra o 10:00 hod. pred Obecným úradom v obci Teplý Vrch.

Sobota, však bude aj o súťažení. Svoje sily na dvoch kolesách si budete môcť zmerať v neďalekej obci Halič v Lučeneckom okrese. V poradí 9. ročník pretekov pod názvom O cenu Novohradu k Dňu ústavy, ktoré spoluorganizuje Cyklistický klub Rimavská Sobota, pretekárov prevedú Tuhárskou dolinou. Verejné cyklistické preteky sú vhodné najmä pre neregistrovaných cyklistov.

Cyklistiku si do tretice užijete aj v polovici septembra. V nedeľu, 16. septembra, si na svoje prídu najmä vrchári, ktorí sa už po piaty raz pokúsia pokoriť stúpania v Malohonte. Čaká ich 5. ročník jesenných cyklopretekov Teatro Okolo Malohontu s dĺžkou trate približne 90 kilometrov s prevýšením 1200 metrov. Rovnako aj tento ročník prináša zopár noviniek (viac sa dozviete v ďalšom pripravovanom článku, pozn. red.). Organizátori však nezabudli ani na divákov, pre nich si pripravili súťaž o najlepšie povzbudzujúcu obec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross