No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Septembrový koncert Maduaru na amfiteátri počíta s tisíckou priamych divákov

Rimavskú Sobotu čaká už tento víkend jeden z mála tohtoročných koncertov miestnej skupiny Maduar, a to v priestoroch amfiteátra. Aktuálne nariadenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ SR) však od začiatku septembra obmedzili počty organizovaných podujatí. Od 1. septembra je podľa informácií ÚVZ SR možné organizovať hromadné podujatia v interiéri len do 500 osôb v jednom okamihu.

Článok pokračuje pod reklamou"V exteriéri do 1 000 osôb v jednom okamihu, pričom nosenie rúšok bude naďalej povinné na hromadných podujatiach v interiéri aj v exteriéri," upozorňuje ÚVZ. Ako však pre Rimava.sk dnes potvrdil Juraj Matyinko z Maduaru, koncert bude. "V limitovanom počte 1 000 ľudí," ubezpečil a dodal, že tí čo sa nezmestia do limitu, si budú môcť pozrieť koncert aj online. Vstupenky na live stream sú k dispozícii tu.

Sobotňajší koncert bude jediným, ktorý počas roku pandémie odohrá skupina Maduar, známa hlavne z 90. rokoch minulého storočia. Open air koncert začína 5. septembra o 20-tej hodine.

Skupina si prizvala niekoľko hostí

Skupina si prizvala aj niekoľko hostí, na pódiu sa dokonca predstaví aj v zostave z roku 1995. „Okrem Ivanny Bagovej, víťazky Hlasu Česko Slovenska, s ktorou dlhodobo spolupracujeme, sme na tento koncert pozvali aj našich dvoch exčlenov z roku 1995, Annu-Katarínu Schatzl a Laca Duloviča, s ktorými si pripomenieme skladby z nášho druhého albumu. Ďalej Katku Dvořákovú, ktorá bola dlhé roky našou dvornou štúdiovou vokalistkou a tiež dáme priestor viacerým šikovným osobnostiam z nášho regiónu,“ povedal Ladislav Matyinko z Maduaru.

Súčasťou koncertu bude aj gitarovo-husľový duet mladšieho syna Juraja Matyinka z Maduaru Christiana a Vratka Mančušku spojený so sprievodom dvadsiatich gitaristov zo združenia Gitárossok pod vedením Mariky Pákóovej.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: M&M Brothers, archív Maduar


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross