No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sériového zlodeja Zsolta čaká súd. Jeho komplic si už odpykáva trest

obvineny Zsolt R. Sériového zlodeja Zsolta R., ktorý vlani nedával spávať mnohým majiteľom domov ani policajtom, čaká v najbližších dňoch pojednávanie na súde. Recidivista si v minulosti odsedel krádeže v novinových stánkoch a pohostinstvách, teraz by si mal vypočuť verdikt za vlámačky do rodinných domov. V Rimavskej Sobote a okolí úradoval niekoľko týždňov, šikovne preskakoval ploty, rozbíjal okná a kradol šperky aj peniaze. Jeho komplic Štefan O. si už trest odpykáva.

Ako pre Rimava.sk uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár, prokurátor podal začiatkom marca obžalobu na Zsolta R. a Štefana O., ktorí sa sčasti v spolupáchateľstve a sčasti samostatne v 17 prípadoch dopustili vlámaní do rodinných domov v Rimavskej Sobote a okolí. Spáchali tak prečiny krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci. „Konanie obvineného Zsolta R. je kvalifikované aj ako prečin marenia úradného rozhodnutia, pretože sa zdržiaval na území Slovenskej republiky napriek tomu, že mu bol pobyt na území SR zakázaný,“ doplnil hovorca.

Podľa jeho slov bol Štefan trestným rozkazom  uznaný vinným v zmysle podanej obžaloby. „Bol mu uložený trest odňatia slobody v trvaní 14 mesiacov,“ informoval Vozár a spomenul, že na jeho výkon bol zaradený do ústavu s minimálnym stupňom stráženia. Tento trestný rozkaz je právoplatný od polovice apríla.
„Obžalovaný Zsolt R. podal proti predmetnému trestnému rozkazu odpor,“ uviedol ďalej hovorca, podľa ktorého sa tak tento týždeň  uskutoční prvé pojednávanie vo veci.

Zlodejovi Zsoltovi, ktorý je občanom Maďarska, no dlhšiu dobu sa zdržiaval na Slovensku, klepli policajti po prstoch vlani v októbri. Chytili ho po krátkom prenasledovaní na Sedliackej ulici v Rimavskej Sobote, keď sa pripravoval vykradnúť ďalšie domy. Vyčíňal niekoľko týždňov. Kvôli krádežiam zasadal v Rimavskej Sobote aj krízový štáb, policajné hliadky boli posilnené o prezidiálne útvary. Páchateľ sa v dome neraz pohyboval počas toho, ako domáci spali.

Zsolt v Rimavskej Sobote nekradol po prvýkrát, v minulosti sériovo vykrádal pohostinstvá a novinové stánky. Bol vtedy odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere sedem mesiacov. Tiež mu bol uložený trest zákazu pobytu na území mesta po dobu štyroch rokov. Podľa našich informácií sa však zdržiaval aj na Dúžavskej ceste.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Zsolt, ktorý vlani vykrádal domy, je už obvinený v 23 prípadoch. Môže ich byť ešte viac
Sériovému zlodejovi pomáhal vykrádať domy aj príbuzný
Zlodeja obvineného z vykrádania rodinných domov vzali do väzby
Pri rodinných domoch sa opäť preskakovali ploty, policajti preverovali ďalšie oznámenie
R. SOBOTA: Z vykrádania domov obvinili muža z Maďarska, vyčíňal tu už aj v minulosti
Policajti v noci pri zásahu chytili podozrivú osobu. Majú zlodeja?
Po neznámom zlodejovi, ktorý vykráda rodinné domy, pátrajú už aj prezidiálne útvary
Kvôli vlámačkám zasadne krízový štáb. Polícia zverejnila popis podozrivého, o pomoc žiada aj obyvateľov
Vykradli ďalšie domy, zlodeji si odniesli šperky aj nábytok
Neznámy zlodej opäť úradoval, v noci si z domu odniesol peňaženku a šperky
Po krádežiach v rodinných domoch v R. Sobote zlodeji vyčínajú aj v okolí Fiľakova
Z domu ukradol finančnú hotovosť takmer 1900 eur
Na domoch rozbíjajú okná, potom ich vykradnú. Zlodeji vyčíňali niekoľkokrát
R. SOBOTA: Z domu ukradol šperky, peniaze aj alkohol, spôsobil 10-tisícovú škodu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross