No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sériu koncertov FRAJ Sessions odštartuje už tento týždeň všestranná umelkyňa Kriss Krimm

Zdroj: Archív Kriss Krimm

RIMAVSKÁ SOBOTA – Organizátori multižánrového festivalu FRAJ pripravili už po tretíkrát sériu koncertov s názvom FRAJ Sessions. Ich cieľom je podpora mladých začínajúcich interpretov a interpretiek, pôsobiacich na domácej scéne alternatívnej hudby.

Prvým vystúpením v rámci cyklu bude koncert talentovanej umelkyne Kristíny Smetanovej alias Kriss Krimm, ktorý sa uskutoční už túto sobotu (15. júna) v Centre nezávislej kultúry CITADELA a vstupné naň bude 5 eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Kristína Smetanová je všestranná umelkyňa, známa ako koncertná klaviristka a speváčka. Hosťovala známym menám ako Richard Müller, Katarzia či Tolstoys. V roku 2022 debutovala so singlom Purify Me, vďaka ktorému získala nomináciu na Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. Okrem toho je aj plnohodnotnou členkou v skupinách Genius Locci či Quatro Emocione. 

Aktuálny ročník FRAJ Sessions sa zameriava na ženské interpretky. Ich súčasťou nebudú len koncerty, ale aj diskusie s interpretkami o hudobnej biografii, spôsobe ich tvorby a ich začiatkoch na scéne, ale taktiež o aktuálnom stave slovenskej hudobnej scény, možnostiach a formách podpory pre začínajúcich umelcov a umelkyne, a najmä postavení žien v hudobnom priemysle.

Podujatie podporil Fond na podporu umenia finančnou podporou SOZA – Slovenského ochranného zväzu autorského.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross