No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Severínovi z Tisovca učaroval malý futbal. Získal aj titul majstra Slovenska

20. marca 2023 | |  | 
Zdroj: Severín Zelenák

TISOVEC – Šport mu učaroval už ako 5-ročnému, dnes hráva malý aj veľký futbal a v oboch vyniká. A hoci Severín z Tisovca býva už niekoľko rokov v Bratislave, do svojho milovaného mesta sa vracia stále rád.

Severín je najstarší z troch detí rodičov Severína a Martiny Zelenákovcov z Tisovca. Od malička vynikal športovým nadaním a už ako 5-ročný hrával v domácom futbalovom klube. „Ako hráč som pôsobil okrem domáceho klubu aj v Podbrezovej, v Rimavskej Sobote, Hnúšti, neskôr v rakúskom Grünbachu, Bratislave a momentálne hrávam v Rakúsku v Neustadte,“ prezradil Severín pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Po tom, čo sa presťahoval za prácou do Bratislavy, mu učaroval malý futbal. „Spoznal som ľudí, ktorí sa mu venujú, opýtali sa ma, či by som ho neskúsil a veľmi ma začal baviť,“ dodal s tým, že malý futbal je jeho vášňou už 6 rokov.

Okrem neho sa stále venuje aj klasickému, veľkému futbalu, ktorý hráva v susednom Rakúsku. „Ťažko povedať, ktorý ma baví viacej, či malý, alebo veľký, každý ma niečo do seba,“ povedal Zelenák, ktorý už od malička sníval o tom, že sa bude živiť futbalom, čo sa mu aj čiastočne podarilo.

Severín si zahral na futbalovom turnaji aj s Miňom Stochom, z čoho mal obrovský zážitok. „Za svoj najväčší úspech považujem titul majstra Slovenska v malom futbale na turnaji v Piešťanoch,“ prezradil rodák z Tisovca, ktorý do rodného mesta chodieva často. „Vraciam sa stále a rád, mám doma milovaných rodičov, ktorým vďačím za výchovu a najväčšiu podporu v športe, za všetko im patrí jedno veľké ďakujem,“ dodal.

       NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross