No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SHMÚ vydal výstrahy pred povodňami pre všetky naše okresy

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologickú výstrahu druhého stupňa pred potenciálnymi povodňami z aktuálnych zrážok pre všetky okresy regiónov Gemer, Malohont a Novohrad. Informuje o tom SHMÚ na svojom webe. 

Článok pokračuje pod reklamou


"Vzhľadom na trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," uvádza SHMÚ. Ako ďalej doplnil, výstrahy platia do 18. 5. 2021 do 15:00.

Boli sme sa aj priamo pozrieť, aká je situácia na rieke Rimava v R. Sobote. Okolo 18:30 bola hladina mierne zdvihnutá, no určite zatiaľ nehrozí jej vybreženie. Pršať má ešte niekoľko hodín, pre okresy Rimavská Sobota, Lučenec a Poltár platí meteorologická výstraha 1. stupňa do dnešnej polnoci, pre Revúcu a Rožňavu do 18. 5. do 3:00.

Podľa medializovaných informácii bola najhoršia situácia v obci Rudno nad Hronom v okrese Žarnovica, kde sa pravdepodobne pretrhla hrádza a v rozvodnenom toku vyhasol jeden ľudský život. 

Podľa informácii SHMÚ máme na Slovensku aj okresy, ktoré sa nachádzajú v treťom stupni ohrozenia. Ide konkrétne o okresy Prievidza, Považská Bystrica, Martin, Turčianske Teplice, Žilina - Rajčanka, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Zlaté Moravce. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross