No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku

28. novembra 2008 |  | | |

Problém s dopravou na jednom z najväčších sídlisk v Rimavskej Sobote, ktorý bol spôsobený uzavretím priechodu spájajúceho Sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou, má riešenie. Sídlisko by sa malo napojiť na kruhovú križovatku pri dome kultúry. Také je doporučenie nezávislého odborníka z oblasti dopravných stavieb, ktorého mesto oslovilo v súvislosti s vyriešením dopravnej situácie na tomto sídlisku. Pre Rimava.sk to potvrdila vedúca oddelenia stavebného poriadku, investičnej činnosti a dopravy na mestskom úrade Anna Cincsíková. Podľa jej slov mesto tento mesiac oslovilo jedenásť firiem, aby predložili cenové ponuky na vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné konanie na základe vypracovanej štúdie. Hľadá sa prostredníctvom internetu.

„Projektová dokumentácia by mala riešiť prístupovú komunikáciu k bytovým domom na Malohontskej ulici, vybudovanie chodníka, riešenie parkovísk pre obyvateľov výškových bytoviek  a odstavných plôch pre TKO,“ povedala pre Rimava.sk Cincsíková.

Predsedníčka  Výboru mestskej časti (VMsČ) Sídlisko Rimava - Malohontská Ľubica Kubiňáková pre Rimava.sk potvrdila, že VMsČ alternatívu napojenia na kruhovú križovatku schvaľuje. Ako dodala, na zasadnutiach zaznelo niekoľko názorov, jedna strana sídliska súhlasila a druhá nie. „Vždy podľa toho, ktorej strany sa to malo týkať, pred koho činžiakom prejazd mal byť,“ poznamenala Kubiňáková.

Mesto pred rokom na základe sťažností obyvateľov z bytovky na Hostinského ulici uzavrelo priechod spájajúci Sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou. Obyvateľom jednej časti sídliska, ktorí tak chceli prejsť autom na druhú, sa cesta predĺžila o niekoľko kilometrov. Veľa vodičov - obyvateľov sídliska, si tak skracovalo prejazd z jednej časti sídliska na druhú aj cez trávniky.

 

 

Súvisiace články:

Mesto Rimavská Sobota rieši dopravnú situáciu na Sídlisku Rimava
Mesto uzavrelo prechod spájajúci sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou
Ad: Mesto uzavrelo prechod spájajúci sídlisko Rimava s Malohontskou ulicou

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross