No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Silný vietor sa postaral o prácu hasičom i elektrikárom

Silný vietor, ktorý neobišiel a zatiaľ neobchádza ani región Gemer-Malohont, sa postaral o rušnejšie chvíle pre hasičov i elektrikárov. Bez elektriny boli v nedeľu, 10. marca, kvôli silnému vetru obce v Rimavskosobotskom, Lučeneckom i Poltárskom okrese. Bez elektriny sú však v niektorých obciach ešte aj dnes. Rimava.sk o tom informoval Miroslav Gejdoš, hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD).

Podľa jeho slov v okrese Rimavská Sobota sú domácnosti bez elektriny v obci Lehota nad Rimavicou, Hnúšti, Tisovci, v nedeľu bez elektriny bolo aj Hrachovo. Rovnako bez elektriny sú aj v Kokave nad Rimavicou, okres Poltár a v Lučeneckom okrese sú to obce Rapovce, Dobroč a Kotmanová, výpadky však hlásili aj z Fiľakova, obce Lipovany, Radzovce či Málinec.

„Nepriaznivé počasie a rizikové podmienky nedovolili elektrikárom vo viacerých prípadoch zasiahnuť okamžite. Preto začali s vyhľadávaním poruchových miest až ráno, keď sa rozvidnelo a vietor zoslabol. Momentálne vynakladajú všetky sily na to, aby situáciu upokojili. Vzhľadom na rozsah poškodenia energetických zariadení je zatiaľ ťažké odhadnúť, ako dlho im bude odstraňovanie porúch trvať. Tam, kde to podmienky dovolia, bude SSD zásobovať odberateľov z iných vetiev,“ uviedol Gejdoš.

V prípade príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a členov dobrovoľných hasičských zborov obcí v Banskobystrickom kraji zasahovali od nedele, 10. marca do pondelka, 11. marca do 6:00 hod. celkom 33-krát. Z toho v hasiči OR HaZZ v Lučenci zasahovali 3-krát, v Rimavskej Sobote 2-krát. Ako ďalej hasiči informujú, išlo prevažne o odstránenie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií.

Rimavskosobotskí hasiči zasahovali dnes ráno, 11. marca, aj v obci Gemerské Dechtáre, kde na budove Kultúrneho domu silný vietor sfúkol plechovú strechu. Ako povedal pre Rimava.sk okresný riaditeľ HaZZ v Rimavskej Sobote Marek Laššák, plechovú strechu z budovy odstránili a zakryli plachtami.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross