No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Šimko dnes prevzal vedenie mesta, sľub zložilo aj všetkých 19 poslancov zastupiteľstva

Novozvolený primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko dnes z rúk Štefana Cifruša prevzal vedenie mesta a zložením sľubu sa ujal svojej funkcie. Do poslaneckých kresiel oficiálne zasadlo aj všetkých 19 poslancov mestského zastupiteľstva. 

V úvode ustanovujúceho rokovania exprimátor Štefan Cifruš odovzdal funkciu novozvolenému Jozefovi Šimkovi, následne zo zasadacej miestnosti rimavskosobotského Obvodného úradu odišiel. Vedenia prvého stretnutia nových poslancov sa ujal Šimko. Vo svojom príhovore poďakoval voličom, ktorí prišli k volebným urnám a prejavili tak záujem o veci verejné a ubezpečil, že si stojí za sľubmi, ktoré dal občanom Rimavskej Soboty pred komunálnymi voľbami. Niekoľkokrát zdôraznil, že v Rimavskej Sobote nastanú zmeny k lepšiemu, aby bola „atraktívnym a príťažlivým mestom a bezpečným domovom“, v ktorom zotrvajú aj mladí a vzdelaní ľudia.

Nový primátor tiež naznačil ďalšie smerovanie mesta. Za zlú ekonomickú situáciu je podľa neho do veľkej miery  zodpovedné doterajšie vedenie, Šimko poukázal na chýbajúci aquapark, problematickú rekonštrukciu Základnej školy P. K. Hostinského a lacný predaj mestského majetku. Ako prehlásil, majetok mesta sa bude predávať výlučne verejnou súťažou a nie priamym predajom.

Spomenul tiež, že v najbližšom období začne riešiť rekreačnú zónu Kurinec, plážové kúpalisko a parkovanie na Sídlisku Západ. Ako naznačil, pracuje sa na projektovej dokumentácii, podľa ktorej by na najväčšom rimavskosobotskom sídlisku mohlo vzniknúť 180 nových parkovacích miest. Primátor poukázal aj na zámer vytvoriť chránenú dielňu pri mestskej polícii, ktorá by dohliadala na mestský kamerový systém. Spomenul aj zriadenie verejných toaliet v centre mesta, dopravné ihrisko, vyriešenie poplatkov za parkovanie v meste, vytvorenie mestskej firmy na drobné stavebné práce. Šimko zároveň ubezpečil, že v Rimavskej Sobote ostane aj futbal, klub si však podľa neho musí na seba zarobiť sám a nie čerpať peniaze len z mestského rozpočtu.

Zároveň vyzval poslancov k spolupráci bez ohľadu na politickú príslušnosť. Podľa jeho slov by všetci spoločne mali mať na zreteli hlavne dobro mesta a občanov Rimavskej Soboty.

Jozef Šimko získal v novembrových komunálnych voľbách 1 715 platných hlasov. Druhý v poradí skončil Miroslav Martiš 1 546 hlasmi, tretí Peter Bartakovič s 1 334 hlasmi. Doterajšieho primátora Štefana Cifruša volilo 971 Rimavskosoboťanov.  Volebná účasť v Rimavskej Sobote presiahla 38%.
V mestskom parlamente bude najbližšie štyri roky 19 poslancov. Najviac kresiel (8) získala strana SMER-SD.
.

Volebný obvod č. 1  Staré mesto - Chrenovisko - Vyšná Pokoradz
1. Ladislav Rigó (SMK), 320 hlasov
2. Eva Bornayová (SMER-SD),  270 hlasov
3. Erika Juhászová (SMER-SD) , 261 hlasov

Volebný obvod č. 2 Rožňavská - Šibeničný vrch - Sabová - Vinice - Bakta - Nižná Pokoradz
1. Magdaléna Valušová (MOST-HÍD), 388 hlasov
2. Peter Bartakovič (KDH), 354 hlasov
3. Ján Végh (SMER-SD), 259 hlasov

Volebný obvod č. 3 Sídlisko Rimava – Malohontská
1. Ján Čeman (SMER-SD), 571 hlasov
2. Peter Juhász (SMK), 395 hlasov
3. Štefan Baláž (ĽS-HZDS), 394 hlasov
4. František Auxt (SMK), 376 hlasov

Volebný obvod č. 4 Sídlisko Západ - Sobôtka - Kľačany
1. Viliam Vaš (KDH), 703 hlasov
2. Jaroslav Bagačka(SDKU-DS), 569 hlasov
3. Július Sojka (SDKU-DS), 558 hlasov
4. Anita Antalová (SMER-SD), 481 hlasov
5. Ivan Hazucha (SMER-SD),  447 hlasov
6. Ján Fiľo (SMER-SD), 440 hlasov

Volebný obvod č. 5 Tomašová - Včelinec - Dúžavská cesta - Kurinec - Dúžava – Mojín
1. Peter Gulík (SMER-SD), 243 hlasov
2. Tomáš Sliva (MOST-HÍD),  225 hlasov
3. Alica Csobová (nezávislá), 202

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross