No active "ca-sidebar-197687" sidebar

J. Šimko predloží v parlamente návrh, podľa ktorého by primátor nemohol byť aj poslancom NR SR

RIMAVSKÁ SOBOTA - Primátor mesta Jozef Šimko zastáva momentálne tri rôzne funkcie - primátor mesta Rimavská Sobota, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a poslanec Krajského zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Pre Rimava.sk povedal, ktorú funkciu by si vybral.

"Ľudia odo mňa očakávajú odpoveď, že zastávať tieto funkcie sa dajú zvládnuť. Tvrdím to, že okamžite by som zahlasoval za zákon, ktorý funguje v Maďarsku, a to, že primátor alebo starosta nemôže byť poslancom v parlamente," povedal.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, primátora potrebuje mesto celého. "Nedá sa to zvládnuť, keď som tu v týždni len v pondelok a nebodaj, ak by som mal nešikovného viceprimátora, čo o pánovi Rigóovi nemôžem povedať," konkretizoval.

Podľa jeho slov, ak by mal na výber, vybral by si funkciu primátora mesta Rimavská Sobota. "Je to funkcia, ktorú zastávam už jedenásty rok. Mesto ma potrebuje, pretože keď sa vraciam domov, desiatky ľudí ma tu čakajú s rôznymi žiadosťami," vyjadril sa.

V závere Šimko povedal, že svojim asistentom dal pokyn, aby preštudovali zákon, v ktorom sa hovorí o tejto problematike. "Máte moje chlapské slovo, že do konca roka predložím zákon, aby primátor nemohol byť aj poslancom v parlamente. Na druhej strane treba povedať aj to, že veľa primátorov a starostov sedí v parlamente a nie je isté, že sa to schváli," uzavrel.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross