No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šípkari z nášho regiónu odštartovali novú sezónu vynikajúcimi výkonmi

Na fotografii Alexandra Mikó (vpravo v bielom drese) po vyhlásení najlepších žien. Zdroj: Štefan Hájek

RIMAVSKÁ SOBOTA/BREZNO – V Brezne sa 15. až 17. septembra odštartovala nová sezóna športu, pri ktorom treba mať presnú mušku, rozvahu a za sebou hodiny tréningov. Šípkarského turnaja sa zúčastnili aj hráči z Rimavskej Soboty a okolia. V druhej lige sa prezentovalo 256 hráčov.

Daniel Szamos z Hajnáčky prešiel do 3. kola a skončil na 128. mieste. Jozef Bravis z Gemera skončil hneď už v úvode, ale keďže mal 1. kolo voľné, obsadil 256. miesto.

Článok pokračuje pod reklamou


Alexandra Mikó a Štefan Hájek s trofejami za 3. miesta. Zdroj: Š. Hájek

Najlepšie si v 2. lige počínal stále zlepšujúci sa Csaba Pelle z R. Soboty, ktorý vyhral až štyri zápasy a zastavil ho až v najlepšej 32 bývalý majster Slovenska Milan Štefaňák z Prešova tesne 4:3.

V 1. lige medzi 64 najlepšími hráčmi Slovenska, si reprezentant a jeden z favoritov turnaja Štefan Hájek, zastal svoje kvality a obsadil 3. miesto, kde ho v semifinále zastavil len celkový víťaz Tomislav Rosandič z DC Hlohovec.

V kategórii ženy sa prezentovalo 35 hráčok. Michaela Jamnická, čerstvá reprezentantka, obsadila 8. miesto, keď prehrala vo štvrťfinále so slovenskou jednotkou Luciou Jankovskou z Brezna.

Najväčším prekvapením tejto kategórie bola ale jednoznačne Alexandra Mikó z Hajnáčky, ktorá po postupe vo štvrťfinále zo základnej skupiny vyradila dlhoročnú reprezentantku Katarínu Nagyovú z Považskej Bystrice tesne 3:2 a okrem bronzovej medaily sa Alexandra Mikó na dva mesiace usadí v celkovom slovenskom rebríčku na 3. mieste.

Rimavskosobotskí hráči teda novú sezónu odštartovali vynikajúcimi výkonmi.

Doplnené informácie 28. septembra o 10:30: Jozef Asztalos zo Šimonoviec v druhej lige medzi mužmi prvý zápas vyhral na 4:2, síce postúpil, ale v ďalšom kole druhý zápas prehral proti silnému súperovi, reprezentantovi šípkarskeho klubu Bardejov.

Katarína Kožiaková v druhej lige medzi mužmi proti hráčovi z PDC Košice prehrala 4:1. V ženskom turnaji hralo proti sebe päť súťažiacich, prvý zápas sa Kožiakovej podarilo vyhrať 2:1 a druhý zápas vyhrala 2:0. Bohužiaľ, na postup to nestačilo a rozhodli vyhrané legy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross