Sklenárik najlepší zo Slovákov, na strelnici urobil dve chyby

29. novembra 2022 | | |  |
Zdroj: Slovenský biatlon

KONTIOLAHTI – Zimné obdobie máme pred sebou a to sa spája aj so zimnými športmi. Kým v zjazdovom lyžovaní nám robí radosť Petra Vlhová, v biatlone zase rodák z nášho regiónu, konkrétne z Revúcej, Tomáš Sklenárik.

Ten sa predstavil ako jeden z dvojice Slovákov v prvom kole sezóny 2022/2023 vo fínskom Kontiolahti. V utorok 29. novembra sa konali individuálne preteky na 20 kilometrov, v ktorých sa Tomáš rozhodne nestratil.

Sklenárik obsadil celkové 45. miesto v konkurencii 97 pretekárov. Na celkového víťaza Švéda Martina Ponsiluomu stratil 5 minút a 19 sekúnd. Sklenárik urobil na štyroch položkách dve strelecké chyby a nechal za sebou svetové esá, ako napríklad Tarjei Boe či Sean Doherty.

Čo sa týka Slovákov, Sklenárik bol najlepším z nich. Druhý pretekár na štarte, Michal Šíma, obsadil celkové 59. miesto za jednu streleckú chybu. Pre Sklenárika ide o najlepší individuálny výsledok. V pretekoch mal desiatu najrýchlejšiu streľbu spomedzi všetkých pretekárov. Čo sa týka bežeckého času, tam obsadil 71. pozíciu.

Najbližšie sa Sklenárik postaví na trať v sobotu o 10:45 na desaťkilometrový šprint. Ostatné krajiny majú na programe vo štvrtok štafetu, no keďže v Kontiolahti nie je dostatočný počet Slovákov (4), na trať nemôžu vykročiť.