No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Školský rok 2023/2024 SZŠ Creative bol skvelý. Súťaže, ocenenia aj Erasmus+

24. júna 2024 | | |  | 
Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Súkromná základná škola (SZŠ) Creative mala v školskom roku 2023/24 mimoriadne úspešný rok, plný ocenení a významných úspechov v rôznych súťažiach. Žiaci excelovali v celoslovenských a okresných súťažiach, získali významné ocenenia a zúčastnili sa na medzinárodných mobilitách v rámci programu Erasmus+.

Významné úspechy v súťažiach

Žiaci SZŠ Creative sa zúčastňovali počas celého školského roka rôznych súťaží.

Prvý stupeň dosahoval úspechy v celoslovenskom kole súťaže Dobšinského rozprávkový svet, kde získali prvé miesto v prvej kategórii a tretie miesto v druhej kategórii.

Matematický klokan, Všetkovedko, Šaliansky Maťko, aj Hviezdoslavov Kubín priniesli žiakom takisto množstvo ocenení.

Na druhom stupni žiaci excelovali v anglickej olympiáde, kde získali 1. miesto a postup na krajské kolo, vo florbale získali 1. miesto a postup na krajské kolo, žiaci sa tiež úspešne umiestnili v súťažiach Čo vieš o hviezdach (1. miesto), Geografická olympiáda (2. miesto), Matematická pytagoriáda (2. miesto) a Biologická olympiáda (6. miesto). V súťaži Mladý zdravotník II. sa podarilo uchmatnúť si 1., 2. a 3. miesto a v Dni Štúrovskej poézie sme obsadili 3. miesto.

Zdroj: SZŠ Creative

Ocenenie od primátora

Dňa 3. mája primátor mesta JUDr. Jozef Šimko odovzdával ceny a plakety za rozvoj mesta. Medzi ocenenými bola aj zriaďovateľka SZŠ Creative, Vanda Kosorínová, ktorá obdržala Pamätnú plaketu za rozvoj mesta. "Táto cenná plaketa patrí celému môjmu vzácnemu kolektívu, ktorý sa spolu so mnou podieľa na rozvoji našej súkromnej ZŠ. Vďaka patrí aj vám, milí rodičia, za vašu prejavenú dôveru," povedala Kosorínová.

Zdroj: SZŠ Creative

Erasmus+ Malta a Španielsko

V rámci programu Erasmus+ navštívilo deväť žiakov druhého stupňa Maltu. Počas dvojtýždňového pobytu sa žiaci venovali anglickému jazyku a spoznávali históriu, kultúru a prírodné krásy Malty. Navštívili mestá ako Mdina, Rabbat, Sliema, Pretty Bay a zažili výlet loďou na ostrov Comino s krásnou modrou lagúnou. V škole v Zabbare prezentovali našu krajinu, za čo získali veľkú pochvalu. "Boli sme na nich veľmi hrdí," povedali učiteľky, ktoré žiakov sprevádzali.

Zdroj: SZŠ Creative

Ďalší deväť žiakov sa začiatkom júna 2024 zúčastnilo dvojtýždňovej mobility v Španielsku. V Escola Joan Sanpera i Torras v meste Corró d’Avall sa žiaci zapojili do vyučovania anglického jazyka a zúčastnili sa na rôznych aktivitách. Navštívili mestá La Gariga, Calella a Barcelonu, kde spoznávali kultúru a históriu Španielska. "Barcelona bola úžasná. Zanechala na mňa hlboký dojem," povedal jeden z účastníkov.

Mobilita v rámci Erasmus+ poskytla žiakom nielen zlepšenie jazykových zručností, ale aj cenné skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky. Po povzbudivých slovách účastníkov sa už všetci tešia na ďalšiu mobilitu, ktorá ich čaká v októbri 2024 do Prahy.

Zdroj: SZŠ Creative

Záver

Súkromná základná škola Creative môže byť hrdá na úspechy svojich žiakov v školskom roku 2023/24. Vďaka ich usilovnosti, podpore učiteľov a rodičov a možnostiam, ktoré ponúka program Erasmus+, dosiahli významné úspechy a získali mnoho cenných skúseností.PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross