No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Aj napriek výskytu prípadov koronavírusu školu zavrieť nemuseli

Prípady pozitívnych baníkov na koronavírus z Moravy, u ktorých zbystrili pozornosť hygienici, sú poväčšine v okrese Revúca. Zachytili ich v uplynulých asi dvoch týždňoch. V samotnom meste je pritom už päť prípadov. V dvoch z nich ide o nakazené ženy pracujúce v školskom zariadení priamo v Revúcej. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla prednostka tamojšieho mestského úradu Eva Kučeráková, po porade s regionálnym hygienikom a výsledkoch testov sa dohodli, že nie je potrebné zatvárať školské zariadenie. Pozitívne prípady a ľudia v ich okolí ostali doma v karanténe.

Článok pokračuje pod reklamou"Všetky deti boli testované a boli negatívne. Pedagógovia by si mali dať urobiť testy v najbližšej dobe," hovorí prednostka s tým, že išlo o pracovníčky družiny a jedálne. Kučeráková predpokladá, že u ostatných dopadnú testy dobre a nebudú musieť zariadenie zatvárať pár dní pred ukončením školského roka.

Dve zamestnankyne, ktoré mali pozitívny test, boli však v kontakte s rodinnými príslušníkmi iných baníkov. "Predpokladám, že nejaký rodinný príslušník, manželka, alebo iný rodinný príslušník boli s nimi v kontakte, tak sú pozitívne," dodáva Kučeráková.

V regióne Revúcej podľa prednostky ostalo bez práce mnoho baníkov, ktorí si hľadali prácu v ich profesii v zahraničí, a preto mnohí chodia pracovať do Karvinej. "Dlhodobo už takto dochádzajú za prácou," hovorí. V súvislosti s uvoľňovaním opatrení v Revúcej otvorili všetky školské zariadenia, materské a tri základné školy, ako aj ZUŠ či Centrum voľného času. V škôlkach podľa jej slov neboli pozitívni rodičia, ktorí prišli zo zahraničia.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google maps


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross