No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/FOTO: Žiakov ZŠ Dobšinského za ich šikovnosť pochválil aj spisovateľ P. Glocko

Základnú školu Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote, ktorá čoskoro oslávi 35 rokov, navštevujú v týchto dňoch desiatky rodičov a predškolákov. Najviac ich prišlo včera, počas Dňa otvorených dverí, plného zaujímavých podujatí od rána až do večera. Deti, ktoré sa chystajú na zápis, ale aj rodičia súčasných žiakov mohli nakuknúť na vyučovacie hodiny, popoludní navštívili krúžky a prišli aj na slávnostné otvorenie školskej knižnice. Úspešná bola tiež večerná prezentácia žiakov, ktorí si pripravili dramatizáciu najobľúbenejších rozprávok.

„Kto pozná našu školu, musí uznať, že my máme Deň otvorených dverí každý deň a aktivity pripravujeme počas celého školského roka,“ povedal riaditeľ školy Peter Nôta a dodal, že do rozmanitých akcií sa snažia zapojiť nielen žiakov ale aj rodičov.

Popri mnohých projektoch školy sa podľa riaditeľa zameriavajú na to, aby sa žiaci naučili prezentovať samých seba a svoju prácu. „Myslím si, že je to do života veľmi dôležité a preto prípravu jednotlivých projektov zaraďujeme do vyučovania,“ povedal Nôta. Ako spomenul, práve preto chceli rodičom ukázať výsledné práce žiakov na tému „My a Pavol Dobšinský“. Žiaci ukázali, že vedia komunikovať, čo sa v dnešnej internetovej dobe ťažko nahrádza. „Ja si myslím, že od nás všetci odchádzali spokojní,“ podotkol riaditeľ základnej školy.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=85mBpTVqGfk&list=UUHvwT32_xjbe1I03aNfCyYg&index=1" width="600" height="388"]
Prácu žiakov včera ocenil aj spisovateľ Peter Glocko, ktorý do školy prišiel s ruksakom plným rozprávkových kníh, so žiakmi besedoval a slávnostne otvoril mimoriadne bohatú školskú knižnicu. Osobne si prešiel všetky prezentácie žiakov a rozdal množstvo podpisov. „Prezentácia bola nádherná,“ povedal Glocko, podľa ktorého deti zachytili nielen všetky podoby Dobšinského, ale aj výkladu jeho diela. „Zastavovali ma, trošku som ich preskúšal, potom oni preskúšali mňa, dávali mi hádanky,“ hovorí rozprávkar a dodáva, že deti rozprávali s radosťou. „Videl som všetky žánre. Bola to multimediálna prezentácia,“ zhodnotil a nešetril pochvalou.

Základná škola P. Dobšinského je zameraná na cudzie jazyky. „Naozaj tomu dávame vysoký punc,“ prehlásil riaditeľ, podľa ktorého na škole pracuje zahraničný lektor, v popoludňajších hodinách v je priestoroch školy otvorená aj jazyková škola zameraná na anglický jazyk.

„Dopoludňajšia výchovná činnosť dopĺňa tú mimoškolskú a naši žiaci odchádzajú výborne pripravení na stredné školy,“ hovorí Nôta a dodáva, že dôraz kladú aj na informatiku a informatickú výchovu. Ako však podotkol, napriek tomu otvorili knižnicu, v ktorej je 10 tisíc kníh. Ani špičkové informačné technológie nemajú byť nad knihu. „Práveže chceme, aby sa deti ku knižkám vrátili a digitálne technológie sa naučili využívať len ako pomôcku k poznávaniu a dopĺňaniu svojich informácií a obzorov,“ uzavrel Nôta.

ZŠ je zameraná na:

rozšírené vyučovanie cudzích jazykov so samostatným predmetom konverzácia v anglickom jazyku (vyučuje zahraničný lektor)

vyučovanie informatickej výchovy a informatiky od 1. roč. - zriadená pri škole Microsoft IT Akadémia (4 PC a 3 multimediálne učebne, najnovší softvér, 2 lektori IT špecialisti)

špecializované triedy pre deti so všeobecným intelektovým nadaním (preškolení učitelia s 15 - ročnou praxou vyučovania v týchto triedach, 2 asistenti učiteľa)

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.

[nggallery id=899]

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross