No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Evanjelické gymnázium Tisovec: Kto sme a kam smerujeme

16. januára 2023 | | |  | 

Tisovec. Malebné mestečko, ktoré leží v lone prekrásnej prírody v severnej časti nášho okresu. Pri vyslovení slova Tisovec sa nám vybavia také zvučné mená ako Štefan Marko Daxner, Augustín Horislav Škultéty či Vladimír Clementis. Prečo toľko zvučných mien v tomto malom mestečku?

Tisovec bol vždy centrum vzdelanosti. Nie je tomu inak aj v súčasnosti. Už 30 rokov je centrom evanjelického stredného školstva v našom okrese. Už 30 rokov žiaci získavajú kvalitné vzdelanie na Evanjelickom gymnáziu. Vzdelanie, ktoré im škola poskytuje, im otvára brány do celého sveta. A to doslovne. Nakoľko škola je bilingválna, svoje vedomosti z anglického jazyka absolventi neskôr v praxi aktívne využívajú. Vďaka perfektnej angličtine pôsobia na mnohých významných postoch v zahraničí. Poznatky si zdokonaľujú nielen v anglickom, ale aj v nemeckom, francúzskom a ruskom jazyku.

Mnoho študentov sa aj po skončení školy s radosťou vracia späť do svojej „alma mater“. Prečo? S nostalgiou si prídu zaspomínať na expedície DoFE, na príjemne strávené chvíle v debatnom krúžku alebo pri nácviku vlastných divadelných hier. Egeťáci vždy s úsmevom spomínajú na overnight (noc strávená v škole so spolužiakmi), lyžiarske či plavecké kurzy. Pravidelne vo februári sa stretávajú na tradičnom školskom plese, ktorý organizuje študentská školská firma. Tá, už tradične, vždy boduje v rôznych celoslovenských aj medzinárodných súťažiach. Pamätné sú aj volejbalové turnaje a rôzne športové súťaže, kde žiaci zo seba vydajú naozaj všetko.

EGT nie je len škola, ktorá sa snaží naplniť záujmy žiakov. Všetci vieme, že školu tvoria predovšetkým žiaci a tí určujú jej smerovanie. Komunitu EGT budujú žiaci – egeťáci. Sú to ľudia nároční (predovšetkým na seba), progresívni, moderní, ale aj rešpektujúci sa navzájom. Možno práve škola kresťanského charakteru z nich robí ľudí ohľaduplných, ochotných pomôcť druhému. Medzi žiakmi vládne atmosféra spolupatričnosti a vzájomného rešpektu. Skrátka, všetci v EGT tvoríme jednu veľkú rodinu.

Vidieť na vlastné oči je viac ako počuť či čítať. Naši žiaci sa so svojimi dojmami ochotne podelia na Dni otvorených dverí, ktorý sa bude konať utorok 31. januára 2023 u nás v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. Ak máte chuť dozvedieť sa o našej škole ďalšie informácie, neváhajte kliknúť na našu stránku: https://egt.edupage.org/.

Tešíme sa na to, že spoznáme mnoho mladých zaujímavých a cieľavedomých ľudí.
S radosťou ich privítame do našej „rodiny EGT“.

Formulár na REGISTRÁCIU na Deň otvorených dverí TU, alebo na webovej stránke školy.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross