No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na ZŠ P. Dobšinského opäť vyhodnotili najlepšie komiksy inšpirované ľudovými rozprávkami

29. marca 2023 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na Základnej škole P. Dobšinského v Rimavskej Sobote po dvoch rokoch opäť vyhlásili víťazov celoslovenskej výtvarnej súťaže Dobšinského rozprávkový svet.

Tvorivých žiakov z nášho regiónu, ale aj celého Slovenska, pri ich práci inšpirovali diela Pavla Dobšinského. Podujatie pripravuje škola už 22 rokov a pedagógov teší najmä to, že napriek uponáhľanej dobe záujem o umenie neutícha. Šikovných žiakov ocenila porota v troch kategóriách (2. - 4. ročník ZŠ, 5. - 6. ZŠ a príma gymnázií, 7. - 9. ZŠ a sekunda – kvarta gymnázií).

Žiaci si mohli vybrať jednu z troch rozprávok a spracovať ju vo forme komiksu. Výtvarné spracovanie rozprávok bolo ľubovoľné, akceptované boli aj práce vytvorené s použitím počítača. Spracovať komiks mohli z troch rozprávok – Černokňažník, Zlatí bratkovia a Dlhý, Široký, Bystrozraký.

Článok pokračuje pod reklamou


"Som rada, že sa na tomto oceňovaní stretávame už toľké roky a že táto súťaž, ktorú založili naše bývalé pani učiteľky Mária Bystrianska a Ľubica Bolhová, pokračuje a verím, že ešte ďalšie roky budeme medzi nami nachádzať pedagógov, ktorí budú deti viesť k čítaniu rozprávok. Teší ma, že deti aj napriek dobe plnej elektroniky majú chuť počúvať, čítať rozprávky a zachytiť svoju predstavu na papier," uviedla pre Rimava.sk riaditeľka školy Erika Demková.

Okrem šikovných výtvarníkov sa na podujatí predstavili aj nádejní herci z divadelného súboru Facka pri ZUŠ v Rimavskej Sobote, ktorí si pod vedením učiteľky Dany Turanskej pripravili dramatizáciu rozprávky Ako sa Jana stala kráľovnou. Rozprávka je akýmsi obrazom dnešnej doby v obrázkovej forme.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross